Pozycjonowanie Białystok

Pozycjonowanie stron Białystok

Prowadząc stronę lub sklep internetowy, podstawą powodzenia jest uzyskanie jak największego ruchu osób. Przez to taka strona może się rozszerzać – reklamodawcy dają ciekawsze oferty i więcej potencjalnych klientów ogląda produkty klienta. Pozostaje w tym miejscu pytanie, w jaki sposób zadbać o taki ruch. Co oddziałuje na miejsce w czołówce w wynikach wyszukiwania Google? Wbrew pozorom nie jest to ani ilość wyświetleń, ani czas obecności na rynku ani nawet przywiązanie ze strony odwiedzających. O czołowe miejsca w wynikach (tzw. topy) troszczy się przede wszystkim specjalista od pozycjonowania i jego metody SEO. Skorzystaj z naszej profesjonalnej oferty już dziś:

 

FORMULARZ KONTAKTOWY

 

Z jakiego powodu wysoka pozycja w wynikach wyszukiwarki to tak znacząca sprawa?

Może się wydawać, że lepiej byłoby zainwestować w klasyczną promocję i przebić się do świadomości Polaków na tyle, by samodzielnie wprowadzali link naszej strony. W praktyce to wygląda jednak tak, że kiedy czegoś potrzebujemy, najczęściej zasięgamy pomocy wyszukiwarki, nawet mimo pamiętania konkretnego adresu. Do tego, zwykle z lenistwa nie sprawdzamy dalszych wyników niż pierwsze kilka pozycji. Bez różnicy, czy strona danego sklepu wygląda lepiej, jest bardziej wygodna w użytkowaniu czy ma korzystniejsze ceny – jeśli nie pokazuje się w czołówce wyników, wielu ludzi jej po prostu nie zauważy.

Co oddziałuje na miejsce w Google’u? Do zaistnienia w czołówce wyników wyszukiwania powinno się dostosować portal klienta pod algorytmy Google’a, co z angielskiego nazywane jest mianem SEO (Search Engine Optimization). By się tym zająć, potrzebna jest agencja pozycjonująca, która znanymi sobie sprawdzonymi technikami pozycjonującymi zadba o kompleksowe przygotowanie strony pod zdobywanie czołówek wyników. Stanowi to złożony i dość czasochłonny proces, jednak w rękach wprawnego pozycjonera przynosi największe efekty w zakresie bycia w czołówce listy rezultatów wyszukiwania.

pozycjonowania Białystok

Odpowiednie obeznanie na pierwszym miejscu

Chcąc przygotować stronę internetową do działań pozycjonera, agencja SEO robi na początku pełny audyt serwisu, by ustalić jego stan wyjściowy. Obejmuje to sprawdzenie takich aspektów, jak zamieszczone treści, kategorie podstron, obrazki czy czas ładowania, ale też ewentualne błędy w kodzie strony czy poprawność metaopisów. Po takim audycie można zasugerować zmiany do wprowadzenia, które poprawią efekty działań pozycjonera. W niektórych przypadkach są to dość duże zmiany, jak chociażby nowy podział kategorii produktów w sklepie internetowym, więc warto myśleć o pozycjonowaniu już na etapie pierwszych projektów strony, by później się takimi rzeczami nie martwić.

W następnej kolejności wybieramy najbardziej istotne słowa kluczowe, po wpisaniu których strona klienta miałaby się wyświetlać w wyszukiwarce. Rzecz jasna im jest ich więcej, tym większa szansa, że trafimy w zapytanie Internauty, ale trzeba się skupić przede wszystkim na tych najczęściej wyszukiwanych. Przykładowo dla klienta będącego weterynarzem byłoby trzeba dobrać frazy w stylu „weterynarz”, „przychodnia weterynaryjna” oraz „szpital dla zwierząt”. Sytuacja jest zupełnie inna, kiedy osoba pozycjonowana woli się skupić wyłącznie na pojedynczym mieście, w którym działa. Wtedy mówimy o pozycjonowaniu lokalnym, więc, korzystając z siebie samych jako przykładu, zamiast zwykłych fraz „pozycjonowanie” czy „agencja SEO”, skupilibyśmy się raczej na frazach „pozycjonowanie Białystok”, „agencja SEO Białystok”, czy wręcz „pozycjonowanie stron Białystok”. Jest to znakomity sposób na zmniejszanie konkurencji (w końcu na lokalnym rynku będzie mniej firm niż w w całej Polsce) i dotarcie do wybranych odbiorców.

Filary działań SEO

Mając wybrane frazy i gotowy audyt, pozycjoner zaczyna zlecać odpowiednio skrojone treści, które pomogą stronie wejść na wyższe pozycje, czyli „zrobić topy”. Tego rodzaju teksty muszą spełniać specjalne wymagania, by dostosować się do algorytmów Google’a, ale jednocześnie powinny być treściwe i przyciągnąć uwagę czytelnika. W końcu pojawią się na stronie pozycjonowanej osoby i będą robiły za jej wizytówkę. Z racji tego tak ważne jest wyszukanie dobrych copywriterów, którzy będą w stanie zaopiekować się wszystkim naraz. Nasza firma posiada takie osoby i nie zlecamy tworzenia treści innym osobom, narażając klienta na ryzyko słabych merytorycznie treści.

Zamieszczenie na stronie napisanych w ten sposób treści nie wystarczy, to tylko część fundamentalnych działań pozycjonowania SEO. Drugą część stanowi linkowanie (z angielskiego „link building”), czyli wielorakie działania związane z optymalizacją poprzez linki prowadzące do strony klienta. Takie linkowanie to skomplikowany temat i wymaga uważnego pozyskiwania adresów, gdyż te źle dobrane mogą niepotrzebnie napsuć krwi. Całość dzielimy na linki wewnętrzne, które są aktywne w obrębie samego serwisu i odsyłają na inne strony w domenie, a także linki zewnętrzne, a więc inne domeny niż pozycjonowana strona, takie jak blogi, treści sponsorowane na stronach informacyjnych, katalogi stron czy tego rodzaju miejsca. Jeśli linkowanie załatwione jest właściwie, strona klienta zyskuje od nich „siłę”, dzięki której zajmuje jeszcze wyższe pozycje. Ma to jednak swoją cenę i dopiero po ustaleniu budżetu klienta jest się w stanie zaplanować takie rzeczy.

Alternatywne rozwiązania dla klasycznej optymalizacji SEO

Publikacja artykułów i linkowanie w rękach doświadczonego pozycjonera przynosi znaczące korzyści, lecz jest to niestety czasochłonny proces, zajmujący nawet do kilku miesięcy. Są też czynniki opóźniające zdobycie topów – Google może nieoczekiwanie zmienić swoje algorytmy i wtedy trzeba szukać nowych metod. Nasza agencja wyjątkowo szybko dostosowuje się do takich zmian, lecz wiele firm ma z tym kłopot. Nie dziwi więc, że istnieją bardziej zniecierpliwieni właściciele stron, którzy nie mają ochoty tyle czekać. Czy są dostępne jakiekolwiek alternatywy? Oczywiście, jednak nie są tak interesujące, jak mogłoby się początkowo wydawać.

Najoczywistszym, ale też bardzo kosztownym wyjściem jest skorzystanie z kampanii Google Adwords, co obejmuje wykupienie sobie swego rodzaju powierzchni reklamowej w samej wyszukiwarce Google. Osoba pozycjonowana przedstawia słowa kluczowe, na które strona ma być widoczna i tak momentalnie pokazuje się ona na samym początku, nad standardowymi wynikami. Choć można przyznać, że brzmi to świetnie, takie rozwiązanie ma swoje wady. Przede wszystkim strona jest podpisana jako reklama, a takim wielu użytkowników Internetu zwyczajnie nie ufa, do tego odprowadzana jest niewielka opłata za każde kliknięcie w adres z miejsca reklamowego. Najbardziej uciążliwe jest również to, że po zrezygnowaniu z kampanii, strona klienta w mgnieniu oka spada z topów, podczas gdy zerwanie współpracy z agencją pozycjonującą przekłada się na całkiem powolny spadek z najwyższych miejsc.

Kolejną metodą może być skorzystanie z potęgi zasięgowej, jaką dają social media. Sęk w tym, że media społecznościowe to wyjątkowo niepewne miejsce do zdobywania ruchu, a najskuteczniejsze efekty mają wirusowe posty – coś, czego nie można ustawić. W przypadku popularnej tematyki naszej strony jest jednak szansa całkiem sporego sukcesu przy korzystaniu z wewnątrzfacebookowego promowania wpisów. Tutaj sytuację odpowiednio oceni ekspert i pomoże dokonać wyboru w kwestii pomocniczego pozycjonowania w tym stylu.

Uważajcie niedoświadczonych pozycjonerów

Pisaliśmy już, iż odpowiednio wypozycjonowana strona to podstawa sukcesu w Internecie, ale błędem byłoby nawiązanie współpracy z pierwszą lepszą firmą pozycjonującą. W naszym kraju jest ich mnóstwo, lecz nieliczne mają realne wyniki. Trzeba wystrzegać się nieprofesjonalnych firm, które potraktują stronę klienta jak królika doświadczalnego, testując na niej niesprawdzone pomysły. Takie metody mogą w najgorszym wypadku zaszkodzić stronie, czyniąc ją później nie do uratowania, czego następstwem będzie tylko zmiana domeny na nową – a tego żaden właściciel strony by nie chciał. Nasza firma korzysta z samodzielnie sprawdzonych metod, przy czym wszystkie eksperymenty przeprowadzamy na własnych stronach testowych. Z tego powodu jesteśmy w stanie zaoferować wyłącznie sprawdzone metody.

Są też i tacy pozycjonerzy, którzy korzystają z nieprzewidywalności procesu SEO i podpisują umowy na dwanaście lub dwadzieścia cztery miesiące. W tym czasie niezbyt chętnie dzielą się raportami, brak wzrostów najczęściej próbując wyjaśnić niezrozumiałymi algorytmami Google’a. Związany umową klient traci tylko czas, z kolei za minimum wysiłku taka oszukująca agencja dostaje comiesięczną sumę pieniędzy, niszcząc ogólny wizerunek agencji SEO w oczach klientów. Dodatkowo, kiedy klient szuka później lepszej agencji, by rozpoczęła prawdziwe pozycjonowanie i naprawiła ewentualne problemy, musi liczyć się z tym, że należy uprzątnąć pozostawiony przez poprzednią firmę bałagan, co zwykle nie jest takie proste.

pozycjonowania stron Białystok

Zaufaj doświadczeniu, zaufaj naszej agencji

Czołowa pozycja w wynikach wyszukiwania jest fundamentalną kwestią dla każdego właściciela strony internetowej i lekceważąc pozycjonowanie w zupełności, bez potrzeby ograniczamy zasięgi strony. Nasza firma dostosowuje stawki indywidualnie, także nawet nieduże firmy lokalne stawiające na Internet mogą rozważyć SEO, gdyż zwiększenie dochodów będzie w porównaniu znacznie większe niż pieniądze wydane na firmę SEO. Wierzymy w indywidualne podejście i możemy się pochwalić wieloletnim doświadczeniem. Warto też odnotować, że staramy się mieć w miarę stały kontakt z klientem, informując o wzrostach i będąc otwartym na planowane zmiany w serwisie. Jeśli na ten przykład klient postanowi umieścić nową kategorię towarów w swoim sklepie albo umieścić nową filię w kolejnym mieście – takimi sytuacjami zajmiemy się już na starcie, by możliwie jak najskuteczniej zająć się tym pod kątem pozycjonowania.

Ciężko przecenić pozytywne skutki, jakie daje optymalizacja SEO stron. Nasza firma ma nie tylko fachowych pozycjonerów, ale także copywriterów z lekkim piórem, którzy nie mają problemów z opanowaniu podstaw tematyki sklepu klienta i utworzeniem porządnych treści. Wiemy, że takie połączenie nie tylko jest przepisem na to, by zdobyć pierwsze miejsca w Google’u, lecz również przełoży się na wzbogacenie strony ciekawymi tekstami. Dlatego też mamy pewność co do najlepszej jakości przeprowadzanych działań, co potwierdzą nasi zadowoleni klienci.

X