Pozycjonowanie Bydgoszcz

Pozycjonowanie stron Bydgoszcz

Jeśli ma się stronę lub sklep internetowy, fundamentem powodzenia jest doprowadzenie do jak największego ruchu użytkowników. Dzięki temu taka strona może się powiększać – reklamodawcy proponują lepiej płatne oferty i więcej potencjalnych klientów ogląda produkty klienta. Pozostaje jednak pytanie, w jaki sposób zadbać o takie liczby wyświetleń. Co oddziałuje na wysokość pozycji w wynikach wyszukiwania Google? W przeciwieństwie do tego, co mogłoby się wydawać, nie jest to ani liczba wyświetleń, ani długość obecności w branży ani nawet przywiązanie ze strony odwiedzających. O pierwsze miejsca w wynikach (tzw. topy) dba przede wszystkim ekspert od pozycjonowania i jego metody SEO. Zapraszamy do skontaktowania się z naszą profesjonalną agencją:

 

FORMULARZ KONTAKTOWY

 

Z jakiego względu wysoka pozycja w wynikach wyszukiwarki to tak warta uwagi sprawa?

Może się wydawać, że lepiej byłoby zainwestować w zwykłą reklamę i przebić się do świadomości użytkowników Internetu na tyle, by sami wprowadzali link naszej strony. W praktyce to wygląda jednak tak, że jeśli czegoś potrzebujemy, zazwyczaj kierujemy się do wyszukiwarki, nawet mimo pamiętania konkretnego adresu. Do tego, zwykle z wygody nie sprawdzamy dalszych wyników niż początkowe kilka pozycji. Nie ma znaczenia, czy strona danego sklepu prezentuje się lepiej, jest bardziej intuicyjna czy proponuje niższe ceny – jeśli nie pokazuje się w czołówce wyników, wielu ludzi jej po prostu nie znajdzie.

Jakie czynniki mają wpływ na pozycję w Google’u? Do zaistnienia na czołowych miejscach wyników wyszukiwania trzeba dostosować stronę pod algorytmy Google’a, co w języku angielskim nazywane jest akronimem SEO (Search Engine Optimization). By to zrobić, potrzebna jest agencja SEO, która znanymi sobie zaawansowanymi sposobami zadba o kompleksowe przygotowanie strony pod pozycjonowanie. Stanowi to skomplikowany i całkiem czasochłonny proces, ale w rękach wprawnego pozycjonera przynosi największe korzyści w kwestii bycia w czołówce listy rezultatów wyszukiwania.

Pozycjonowania Bydgoszcz

Właściwe przygotowanie się na pierwszym miejscu

Żeby dostosować stronę internetową do procesu pozycjonowania, agencja SEO przeprowadza najpierw kompleksowy audyt serwisu, by poznać jego stan wyjściowy. Obejmuje to przeanalizowanie takich szczegółów, jak zamieszczone treści, podkategorie, obrazki czy prędkość wczytywania, ale też ewentualne błędy w kodzie strony czy poprawność metaopisów. Następnie można zasugerować zmiany do zaimplementowania, które zmaksymalizują efekty działań pozycjonerskich. Czasem są to dość znaczące zmiany, jak na przykład nowy podział kategorii oferowanych towarów w sklepie internetowym, dlatego warto myśleć o pozycjonowaniu już na etapie projektowania strony, aby później się takimi rzeczami nie martwić.

Następnie wybieramy najważniejsze słowa kluczowe, po wpisaniu których witryna internetowa klienta miałaby się wyświetlać w Google’u. Niewątpliwie im jest ich więcej, tym większa szansa, że znajdziemy się w wynikach na zapytanie Internauty, lecz trzeba się skupić przede wszystkim na tych najczęściej wyszukiwanych. Przykładowo dla weterynarza byłoby trzeba dobrać frazy w stylu „weterynarz”, „przychodnia weterynaryjna” oraz „szpital dla zwierząt”. Sytuacja ulega zmianie, kiedy osoba pozycjonowana pragnie się skupić tylko na pojedynczym mieście, w jakim działa. Wtedy mówimy o pozycjonowaniu o skali lokalnej, więc, korzystając z naszej branży jako przykładu, zamiast zwykłych fraz „pozycjonowanie” czy „agencja SEO”, skupilibyśmy się raczej na frazach „pozycjonowanie Bydgoszcz”, „agencja SEO Bydgoszcz”, czy nawet „pozycjonowanie stron Bydgoszcz”. Jest to wysoce skuteczny sposób na zmniejszanie konkurencji (niewątpliwie na rynku stanowiącym jedno miasto będzie mniej firm niż w w całej Polsce) i dotarcie do wybranych odbiorców.

Filary optymalizacji stron

Mając wybrane słowa kluczowe i gotowy audyt, agencja SEO zaczyna tworzyć odpowiednie treści, które pomogą stronie osiągnąć wyższe pozycje, czyli „zrobić topy”. Takie artykuły muszą spełniać specjalne warunki, by dostosować się do algorytmów Google’a, ale jednocześnie muszą być treściwe i skupiać uwagę czytelnika. W końcu pojawią się na stronie pozycjonowanej osoby i będą robiły za jej wizytówkę. Właśnie dlatego tak ważne jest znalezienie dobrych copywriterów, którzy zajmą się wszystkim naraz. Nasza firma posiada takie osoby i nie zlecamy tworzenia treści innym osobom, narażając klienta na ryzyko słabych merytorycznie artykułów.

Samo opublikowanie napisanych w ten sposób tekstów nie wystarczy, to tylko część fundamentalnych działań pozycjonowania SEO. Drugą część stanowi linkowanie (ang. „link building”), czyli rozmaite działania związane z optymalizacją poprzez linki odsyłające do strony klienta. Takie działanie to skomplikowany temat i wymaga uważnego pozyskiwania adresów, bo te nieodpowiednie mogą niepotrzebnie napsuć krwi. Wyróżniamy linki wewnętrzne, które funkcjonują w obrębie samej strony i odsyłają na inne strony w domenie, a także linki zewnętrzne, tj. inne domeny niż pozycjonowana strona, na przykład blogi, artykuły sponsorowane na stronach informacyjnych, katalogi stron czy tego typu miejsca. Jeśli linkowanie zrobione jest odpowiednio, strona klienta dostaje od nich „moc”, dzięki której wchodzi na jeszcze wyższe pozycje. Nie jest to jednak tanie i dopiero po ustaleniu budżetu klienta jest się w stanie zaplanować takie środki.

Odmienne metody dla pozycjonowania SEO

Publikacja treści i linkowanie w rękach znającego się na rzeczy pozycjonera przynosi ogromne korzyści, ale jest to niestety wymagający czasu proces, trwający nawet do paru miesięcy. Są też czynniki opóźniające zdobycie czołówki wyników wyszukiwania – Google może nagle zmienić swoje algorytmy i wtedy trzeba szukać innych metod. Nasza firma wyjątkowo sprawnie dostosowuje się do takich zmian, lecz wiele pozycjonerów ma z tym problem. Dlatego rozumiemy, że istnieją bardziej zniecierpliwieni klienci, którzy nie mają ochoty tyle czekać. Czy można znaleźć jakiekolwiek inne rozwiązania? Oczywiście, jednak nie są tak efektywne, jak mogłoby się z początku wydawać.

Najbardziej oczywistym, ale też bardzo drogim wyjściem jest wykorzystanie kampanii Google Adwords, co obejmuje wykupienie sobie miejsca reklamowego u samego Google’a. Klient dobiera frazy, na które strona ma być widoczna i tak od razu pokazuje się ona na samym początku, nad „zwykłymi” wynikami. Choć można przyznać, że brzmi to rewelacyjnie, takie rozwiązanie ma pewne wady. Przede wszystkim strona jest oznaczona jako reklama, a takim ogrom internautów zwyczajnie nie ufa, do tego odliczana jest nieduża opłata za każde kliknięcie w adres z miejsca reklamowego. Najgorsze jest też to, że po zakończeniu kampanii, strona klienta momentalnie znika ze szczytu, podczas gdy zerwanie współpracy z agencją SEO przekłada się na dość powolny spadek z pierwszych miejsc.

Kolejną metodą jest skorzystanie z potęgi docierania do targetu, jaką dają social media. Sęk w tym, że social media to ogromnie niedające pewności miejsce do powiększania ruchu, a najskuteczniejsze efekty mają viralowe posty – coś, czego nie można ustawić. W przypadku interesującej większość tematyki pozycjonowanej strony istnieje jednak szansa całkiem sporego sukcesu przy używaniu opcji na Facebooku promowania wpisów. W takim wypadku sytuację najlepiej oceni specjalista i pomoże dokonać wyboru w kwestii dodatkowego pozycjonowania w tym stylu.

Uważajcie nieposiadających doświadczenia agencji SEO

Ustaliliśmy wyżej, że dobrze wypozycjonowana strona jest fundamentem dla sukcesu w w marketingu internetowym, ale błędem byłoby zawieranie współpracy z pierwszą z brzegu firmą pozycjonującą. W naszym kraju jest ich sporo, lecz nieliczne mogą pochwalić się realnymi wynikami. Trzeba wystrzegać się nieprofesjonalnych firm, które potraktują stronę klienta jak królika doświadczalnego, testując na niej niesprawdzone pomysły. Takie metody mogą w najgorszym wypadku zaszkodzić stronie, czyniąc ją później nie do uratowania, czego następstwem będzie tylko zmiana domeny na inną – a tego nikt by nie chciał. Nasza firma korzysta z samodzielnie opracowanych działań, przy czym wszystkie eksperymenty wykonujemy na własnych stronach testowych. Z tego powodu jesteśmy w stanie zaoferować wyłącznie sprawdzone rozwiązania.

Istnieją i tacy pozycjonerzy, którzy korzystają z nieprzewidywalności procesu pozycjonowania i zawierają umowy na dwanaście lub dwadzieścia cztery miesiące. W tym czasie nieczęsto dzielą się raportami, brak wzrostów najczęściej tłumacząc niezrozumiałymi algorytmami Google’a. Związany umową klient traci tylko czas, podczas gdy za minimum wysiłku taka oszukująca agencja dostaje każdego miesiąca określoną sumę pieniędzy, ośmieszając powszechny wizerunek firm pozycjonujacych w oczach klientów. Do tego, kiedy klient szuka później dobrej agencji, by rozpoczęła rzeczywiste pozycjonowanie i zniwelowała ewentualne problemy, musi liczyć się z tym, że będzie trzeba posprzątać pozostawiony przez poprzednią firmę bałagan, co nie zawsze jest takie łatwe.

Pozycjonowania stron Bydgoszcz

Zaufaj doświadczeniu, zaufaj naszej agencji

Czołowe miejsce w rezultatach wyszukiwania jest podstawową kwestią dla każdego klienta i lekceważąc pozycjonowanie w zupełności, bez potrzeby ograniczamy zasięgi strony. Nasza firma dobiera stawki indywidualnie, więc nawet nieduże przedsiębiorstwa lokalne stawiające na Internet mogą rozważyć SEO, gdyż wzrost dochodów może być w porównaniu znacznie większe niż pieniądze wydane na firmę SEO. Naszym przepisem na sukces jest indywidualne podejście i służymy wieloletnim doświadczeniem. Ważnym jest też to, że staramy się mieć w miarę stały kontakt z klientem, informując o wzrostach i będąc otwartym na planowane zmiany w serwisie. Jeśli przykładowo klient zdecyduje się umieścić nową kategorię towarów w swoim sklepie albo utworzyć nową filię w kolejnym mieście – takimi rzeczami zajmiemy się już na starcie, aby możliwie jak najlepiej zająć się tym pod względem wchodzenia na pierwsze miejsca wyników wyszukiwania.

Ciężko przecenić efekty, jakie daje optymalizacja SEO stron. Nasza firma posiada nie tylko doświadczonych pozycjonerów, ale także copywriterów charakteryzujących się lekkim piórem, którzy nie mają problemów z przyswojeniem tematyki strony klienta i stworzeniem merytorycznych treści. Wiemy, że takie połączenie nie tylko jest przepisem na to, by zdobyć topy, lecz także przełoży się na urozmaicenie strony ciekawymi artykułami. Pozwala to nam mieć pewność co do najwyższej jakości przeprowadzanych działań, czego wyraz stanowią nasi zadowoleni klienci.

X