Pozycjonowanie Gdańsk

Pozycjonowanie stron Gdańsk

Dla posiadaczy strony lub sklepu internetowego trzonem sukcesu jest doprowadzenie do jak największego ruchu osób. Dzięki temu taki serwis może się rozwijać – reklamodawcy dają lepiej płatne oferty i więcej potencjalnych klientów ogląda produkty klienta. Powstaje jednak pytanie, jakim sposobem zadbać o taki ruch. Co oddziałuje na wysokość pozycji w wynikach wyszukiwania Google? W przeciwieństwie do tego, co mogłoby się wydawać, nie jest to ani liczba odwiedzin, ani czas obecności w branży ani nawet zaufanie ze strony odwiedzających. O najwyższe miejsca w wynikach (tzw. topy) odpowiedzialny jest przede wszystkim pozycjoner i jego działania SEO. Kontakt z naszą profesjonalną agencją jest w zasięgu ręki:

 

FORMULARZ KONTAKTOWY

 

Z jakiego powodu wysoka pozycja w wyszukiwarce to tak znacząca kwestia?

Ktoś może stwierdzić, że lepiej byłoby zainwestować w standardową reklamę i przebić się do świadomości użytkowników Internetu na tyle, by bezpośrednio wpisywali adres naszej strony. Tak naprawdę to wygląda jednak tak, że jeżeli czegoś potrzebujemy, zwykle korzystamy z wyszukiwarki, nawet mimo znajomości sprawdzonego adresu. Mało tego, zwykle z wygody nie sprawdzamy bardziej oddalonych rezultatów niż początkowe kilka miejsc. Bez znaczenia, czy strona danego sklepu sprawia lepsze wrażenie, jest bardziej intuicyjna czy oferuje bardziej atrakcyjne ceny – jeśli nie pokazuje się w topach, przeważająca część ludzi jej po prostu nie dojrzy.

Które czynniki wpływają na pozycję w wyszukiwarce? Do zaistnienia na czołowych miejscach wyników wyszukiwania należy dostosować stronę pod algorytmy Google’a, co po angielsku nazywane jest akronimem SEO (Search Engine Optimization). By to zrobić, niezbędna jest agencja SEO, która znanymi sobie zaawansowanymi sposobami zadba o kompleksowe przygotowanie strony pod zdobywanie czołówek wyników. Jest to złożony i całkiem czasochłonny proces, ale w rękach znającego się na rzeczy pozycjonera przynosi największe efekty w zakresie bycia na szczycie listy rezultatów wyszukiwania.

Pozycjonowania Gdańsk

Właściwe przygotowanie się na pierwszym miejscu

Żeby dostosować stronę internetową do procesu pozycjonowania, agencja SEO wykonuje najpierw kompleksowy audyt serwisu, by ustalić jego stan wyjściowy. Obejmuje to zbadanie takich elementów, jak zamieszczone treści, kategorie podstron, obrazki czy prędkość wczytywania, ale też możliwe błędy w kodzie strony czy poprawność metaopisów. Dzięki temu można zasugerować zmiany do zaimplementowania, które poprawią efekty działań pozycjonera. Zdarza się, że są to dość duże zmiany, jak na przykład nowy podział kategorii produktów w sklepie internetowym, więc warto myśleć o agencji SEO już na etapie pierwszych projektów strony, żeby później się takimi kwestiami nie martwić.

W następnej kolejności wybieramy najistotniejsze słowa kluczowe, po wpisaniu których strona klienta miałaby się wyświetlać w Google’u. Naturalnie im jest ich więcej, tym bardziej prawdopodobne, że znajdziemy się w wynikach na zapytanie Internauty, ale należy się skupić przede wszystkim na tych najczęściej wyszukiwanych. Przykładowo dla klienta będącego weterynarzem byłoby trzeba dobrać frazy typu „weterynarz”, „przychodnia weterynaryjna” oraz „szpital dla zwierząt”. Sytuacja ulega zmianie, jeśli klient pragnie się skupić wyłącznie na pojedynczym mieście, w jakim działa. Wtedy mówimy o pozycjonowaniu o skali lokalnej, stąd, korzystając z naszej branży jako przykładu, zamiast zwykłych fraz „pozycjonowanie” czy „agencja SEO”, skupilibyśmy się raczej na frazach „pozycjonowanie Gdańsk”, „agencja SEO Gdańsk”, czy wręcz „pozycjonowanie stron Gdańsk”. Jest to świetny sposób na zmniejszanie konkurencji (w końcu na jednym rynku będzie mniej firm niż w w całym kraju) i trafienie do wybranych odbiorców.

Filary pracy pozycjonera

Mając wybrane frazy i gotowy audyt, pozycjoner zaczyna zlecać odpowiednio skrojone treści, które pomogą stronie wejść na wyższe pozycje, czyli „zrobić topy”. Tego rodzaju teksty muszą spełniać specjalne wymagania, by dopasować się do algorytmów Google’a, ale również powinny być treściwe i przyciągnąć uwagę czytelnika. Nie można zapominać, że pojawią się na stronie pozycjonowanej osoby i będą stanowiły niejako jej wizytówkę. Z tego też powodu tak ważne jest dobranie dobrych copywriterów, którzy zajmą się wszystkim naraz. Nasza firma posiada takie osoby i nie zlecamy tworzenia treści innym osobom, narażając klienta na ryzyko niedostatecznych merytorycznie artykułów.

Zamieszczenie na stronie napisanych w ten sposób tekstów nie wystarczy, to tylko jeden z dwóch filarów pozycjonowania SEO. Drugą część stanowi linkowanie (z angielskiego „link building”), czyli wielorakie działania związane z optymalizacją poprzez linki prowadzące do strony klienta. Takie działanie to skomplikowany temat i wymaga uważnego pozyskiwania linków, gdyż te źle dobrane mogą niepotrzebnie zaszkodzić. Całość dzielimy na linki wewnętrzne, które są aktywne w obrębie samego serwisu i odsyłają na podstrony, a także linki zewnętrzne, a więc inne źródła niż pozycjonowana strona, na przykład blogi, artykuły sponsorowane na stronach informacyjnych, katalogi stron czy podobne miejsca. Jeśli linkowanie zrobione jest odpowiednio, strona klienta otrzymuje od nich „siłę”, dzięki której zajmuje jeszcze wyższe miejsca. Ma to jednak swoją cenę i dopiero po określeniu budżetu klienta da się zaplanować takie działania.

Alternatywne rozwiązania dla pozycjonowania SEO

Publikacja artykułów i linkowanie w rękach znającego się na rzeczy pozycjonera przynosi wielkie korzyści, lecz jest to niestety czasochłonny proces, zajmujący nawet do paru miesięcy. Są też czynniki opóźniające zdobycie topów – Google może nieoczekiwanie zmienić swoje algorytmy i wtedy trzeba szukać nowych sposobów. Nasza firma bardzo szybko dostosowuje się do takich zmian, ale wiele agencji ma z tym problem. Nie dziwi więc, że istnieją bardziej zniecierpliwieni klienci, którzy nie mają ochoty tyle czekać. Czy są dostępne jakieś alternatywy? Naturalnie, że tak, jednak nie są tak efektywne, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać.

Najbardziej oczywistym, ale też bardzo drogim rozwiązaniem jest skorzystanie z kampanii Google Adwords, na co składa się wykupienie sobie swego rodzaju powierzchni reklamowej w samej wyszukiwarce Google. Osoba pozycjonowana dobiera słowa kluczowe, na które strona ma być widoczna i tak od razu pokazuje się ona w czołówce, nad „zwykłymi” wynikami. Chociaż brzmi to znakomicie, takie rozwiązanie ma swoje wady. Przede wszystkim strona jest oznaczona jako reklama, a tym ogrom internautów po prostu nie ufa, do tego odliczana jest mała opłata za każde kliknięcie w adres z tej reklamy. Nieprzyjemne jest też to, że po zrezygnowaniu z kampanii, strona klienta w mgnieniu oka znika ze szczytu, podczas gdy zerwanie współpracy z agencją pozycjonującą przekłada się na całkiem powolny spadek z pierwszych miejsc.

Mniej oczywistą metodą jest wykorzystanie potęgi docierania do targetu, jaką dają media społecznościowe. Problem w tym, że media społecznościowe to ogromnie niedające pewności miejsce do zdobywania ruchu, a najskuteczniejsze efekty mają viralowe posty – coś, czego nie można ustawić. W przypadku popularnej tematyki danej strony istnieje jednak szansa wymiernego sukcesu przy korzystaniu z wewnątrzfacebookowego promowania postów. W takim wypadku sytuację odpowiednio oceni specjalista i pomoże podjąć decyzję w kwestii pomocniczego pozycjonowania w tym stylu.

Uważajcie nieposiadających doświadczenia agencji SEO

Wskazaliśmy już, iż dobrze zoptymalizowana pod kątem SEO strona jest fundamentem dla sukcesu w Internecie, ale błędem byłoby zawieranie współpracy z pierwszą lepszą firmą pozycjonującą. Na rynku jest ich wiele, lecz nieliczne mogą pochwalić się prawdziwymi wynikami. Trzeba uważać na nieprofesjonalne firmy, które potraktują stronę klienta jak pole do eksperymentów, testując na niej niesprawdzone sposoby. Takie metody mogą wręcz wpłynąć negatywnie na stronę, czyniąc ją praktycznie nie do uratowania, czego następstwem będzie tylko zmiana domeny na świeżą – a tego nikt by nie chciał. Nasza agencja korzysta z samodzielnie przetestowanych metod, przy czym wszystkie eksperymenty wykonujemy na własnych stronach testowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować tylko sprawdzone metody.

Istnieją i tacy pozycjonerzy, którzy korzystają z nieprzewidywalności procesu pozycjonowania i podpisują umowy na dwanaście lub dwadzieścia cztery miesiące. W tym czasie niechętnie dzielą się raportami, brak wzrostów najczęściej próbując wyjaśnić niezrozumiałymi algorytmami Google’a. Związany umową klient marnuje tylko czas, z kolei za minimum wysiłku taka oszukująca agencja dostaje comiesięczną sumę pieniędzy, psując ogólny wizerunek agencji SEO w oczach klientów. Dodatkowo, kiedy klient szuka później uczciwej agencji, by rozpoczęła rzeczywiste pozycjonowanie i zniwelowała ewentualne problemy, musi wziąć pod uwagę to, że będzie trzeba uprzątnąć pozostawiony przez poprzednią firmę bałagan, co zwykle nie jest takie łatwe.

Pozycjonowania stron Gdańsk

Zaufaj doświadczeniu, zaufaj naszej firmie

Wysokie miejsce w rezultatach wyszukiwania jest podstawową kwestią dla każdego klienta i lekceważąc optymalizację SEO w ogóle, bez potrzeby ograniczamy zasięgi strony. Nasza firma dobiera stawki indywidualnie, także nawet nieduże przedsiębiorstwa lokalne stawiające na Internet mogą rozważyć SEO, bo wzrost dochodów będzie w porównaniu znacznie większe niż pieniądze wydane na firmę SEO. Naszym sekretem indywidualne podejście i szczycimy się wieloletnim doświadczeniem. Ważnym jest też to, że staramy się mieć w miarę stały kontakt z klientem, informując o postępach i wspomagając pod kątem SEO planowane zmiany w serwisie. Jeśli przykładowo klient zdecyduje się umieścić nową kategorię produktów w swoim sklepie albo umieścić nową filię w kolejnym mieście – takimi kwestiami zajmiemy się już na samym początku, aby możliwie jak najbardziej skutecznie zająć się tym pod kątem pozycjonowania.

Trudno przecenić pozytywne skutki, jakie niesie za sobą optymalizacja SEO stron. Nasza firma posiada nie tylko umiejętnych pozycjonerów, ale także copywriterów charakteryzujących się lekkim piórem, którzy nie mają problemów z przyswojeniem tematyki sklepu klienta i napisaniem porządnych treści. Wierzymy, że takie połączenie nie tylko jest przepisem na to, by zdobyć pierwsze miejsca w Google’u, lecz również przełoży się na wzbogacenie strony ciekawymi artykułami. Pozwala to nam mieć pewność co do najwyższej jakości przeprowadzanych działań, czego dowodem są nasi zadowoleni klienci.

X