Pozycjonowanie Gdynia

Pozycjonowanie stron Gdynia

Mając stronę lub sklep w Internecie, trzonem powodzenia jest wygenerowanie jak największego ruchu osób. Przez to taka strona może się rozszerzać – reklamodawcy dają bardziej korzystne oferty i więcej internautów ogląda produkty klienta. Pozostaje tutaj pytanie, jak zadbać o takie wyniki. Co wpływa na miejsce w czołówce w wyszukiwarce Google? Pozory mogą mylić i nie jest to ani ilość wejść, ani czas obecności w branży ani nawet zaufanie ze strony odwiedzających. O pierwsze miejsca w wynikach (tzw. topy) odpowiedzialny jest przede wszystkim specjalista od pozycjonowania i jego tajniki SEO. Nie ma co czekać, kontakt z naszymi doświadczonymi pozycjonerami poniżej:

 

FORMULARZ KONTAKTOWY

 

Z jakiego względu wysokie miejsce w wyszukiwarce to tak ważna kwestia?

Można pomyśleć, że lepiej byłoby zainwestować w zwykłą promocję i przebić się do świadomości ludzi na tyle, by sami wpisywali adres naszej strony. Rzeczywistość wygląda jednak tak, że kiedy czegoś potrzebujemy, zazwyczaj kierujemy się do wyszukiwarki, nawet mimo znajomości sprawdzonego adresu. Co więcej, zwykle z lenistwa nie sprawdzamy dalszych wyników niż początkowe parę pozycji. Bez różnicy, czy strona danego sklepu prezentuje się lepiej, jest bardziej responsywna czy oferuje bardziej atrakcyjne ceny – jeśli nie ma jej w topach, wielu ludzi jej po prostu nie dojrzy.

Co wpływa na pozycję w wyszukiwarce? Do zaistnienia w czołówce wyników wyszukiwania trzeba zoptymalizować portal klienta pod algorytmy Google’a, co po angielsku nazywane jest akronimem SEO (Search Engine Optimization). By tego dokonać, podstawą jest agencja SEO, która znanymi sobie skutecznymi sposobami zadba o dokładne przygotowanie strony pod pozycjonowanie. Jest to złożony i stosunkowo czasochłonny proces, niemniej w rękach profesjonalnego pozycjonera przynosi największe korzyści w kwestii obecności w czołówce listy rezultatów wyszukiwania.

Odpowiednie obeznanie jest najważniejsze

Chcąc przyszykować stronę internetową do działań pozycjonera, agencja SEO robi w pierwszej kolejności dokładny audyt serwisu, by ustalić jego stan wyjściowy. Obejmuje to sprawdzenie takich elementów, jak zamieszczone treści, podkategorie, grafiki czy prędkość wczytywania, ale też możliwe błędy w kodzie strony czy poprawność metaopisów. Dzięki temu można zasugerować zmiany do zaimplementowania, które zmaksymalizują efekty działań pozycjonera. Zdarza się, że są to dość szerokie zmiany, jak chociażby nowy podział kategorii produktów w sklepie internetowym, dlatego warto myśleć o współpracy z pozycjonerem już na etapie pierwszych projektów strony, by później się takimi rzeczami nie martwić.

Potem wybieramy najbardziej istotne słowa kluczowe, po wpisaniu których witryna internetowa klienta miałaby się pokazywać w wyszukiwarce. Oczywiście im jest ich więcej, tym bardziej prawdopodobne, że trafimy w zapytanie Internauty, ale należy się skupić przede wszystkim na tych najczęściej wyszukiwanych. W ramach przykładu dla lekarza weterynarii byłoby trzeba dobrać frazy w stylu „weterynarz”, „przychodnia weterynaryjna” oraz „szpital dla zwierząt”. Sytuacja wygląda inaczej, kiedy właściciel strony pragnie się skupić tylko na jednym mieście, w którym działa. Wtedy mówimy o pozycjonowaniu o skali lokalnej, więc, korzystając z naszej branży jako przykładu, zamiast zwykłych fraz „pozycjonowanie” czy „agencja SEO”, działalibyśmy raczej na frazach „pozycjonowanie Gdynia”, „agencja SEO Gdynia”, czy wręcz „pozycjonowanie stron Gdynia”. Jest to wysoce skuteczny sposób na zmniejszanie konkurencji (bo przecież na jednym rynku będzie mniej firm niż w w całym kraju) i trafienie do konkretnych odbiorców.

Fundamenty pozycjonowania SEO

Mając wybrane słowa kluczowe i gotowy audyt, pozycjoner zaczyna zlecać odpowiednie treści, jakie pomogą stronie osiągnąć wyższe pozycje, czyli „zrobić topy”. Takie artykuły muszą spełniać specjalne wymagania, by dostosować się do algorytmów wyszukiwarki Google, ale również muszą być treściwe i skupiać uwagę czytelnika. W końcu pojawią się na stronie pozycjonowanej osoby i będą robiły za jej wizytówkę. Z racji tego tak ważne jest dobranie dobrych copywriterów, którzy zajmą się wszystkim naraz. Nasza firma posiada takie osoby i nie zlecamy tworzenia treści na zewnątrz, narażając klienta na ryzyko słabych merytorycznie treści.

Zamieszczenie na stronie napisanych w ten sposób artykułów nie wystarczy, to tylko jeden z dwóch filarów pozycjonowania SEO. Pozostałą część stanowi linkowanie (z angielskiego „link building”), czyli wielorakie działania związane z optymalizowaniem poprzez linki prowadzące do strony klienta. Takie działanie to skomplikowany temat i wymaga uważnego pozyskiwania adresów, bo te nieodpowiednie mogą niepotrzebnie zaszkodzić. Rozróżniamy linki wewnętrzne, które działają w obrębie samego serwisu i odsyłają na podstrony, a także linki zewnętrzne, tj. inne domeny niż pozycjonowana strona, takie jak blogi, treści sponsorowane na stronach informacyjnych, katalogi stron czy tego typu miejsca. Jeśli linkowanie załatwione jest poprawnie, strona klienta dostaje od nich „moc”, dzięki której zajmuje jeszcze wyższe pozycje. Nie jest to jednak tanie i dopiero po ustaleniu budżetu klienta da się zaplanować takie działania.

Odmienne metody dla klasycznej optymalizacji SEO

Publikacja treści i linkowanie w rękach doświadczonego pozycjonera przynosi znaczące korzyści, lecz jest to niestety wymagający czasu proces, zabierający nawet do kilku miesięcy. Są też czynniki opóźniające zdobycie topów – Google może nagle zmienić własne algorytmy i wtedy trzeba szukać innych sposobów. Nasza firma bardzo sprawnie dostosowuje się do takich zmian, ale wiele pozycjonerów ma z tym problem. Nie dziwi więc, że istnieją bardziej zniecierpliwieni klienci, którzy nie chcą tyle czekać. Czy można znaleźć jakieś inne rozwiązania? Oczywiście, jednak nie są tak ciekawe, jak mogłoby się z początku wydawać.

Najprostszym, ale też bardzo drogim rozwiązaniem jest zrobienie użytku z kampanii Google Adwords, co oznacza wykupienie sobie swego rodzaju powierzchni reklamowej w samej wyszukiwarce Google. Klient wybiera słowa kluczowe, na które strona ma być widoczna i tak od razu pokazuje się ona na samym czele, nad standardowymi wynikami. Choć można przyznać, że brzmi to rewelacyjnie, takie rozwiązanie ma swoje wady. Przede wszystkim strona jest oznaczona jako reklama, a takim ogrom internautów po prostu nie ufa, do tego odliczana jest niewielka opłata za każde kliknięcie w link z tej reklamy. Nieprzyjemne jest także to, że po zrezygnowaniu z kampanii, strona klienta w chwilę znika z topów, podczas gdy zaprzestanie współpracy z agencją SEO przekłada się na w miarę powolny spadek z pierwszych miejsc.

Inną metodą może być wykorzystanie potęgi docierania do targetu, jaką dają social media. Sęk w tym, że social media to bardzo niedające pewności miejsce do powiększania ruchu, a najlepsze efekty mają wirusowe posty – coś, czego nie można przewidzieć. W przypadku popularnej tematyki naszej strony istnieje jednak szansa wymiernego sukcesu przy korzystaniu z wewnątrzfacebookowego promowania wpisów. Tutaj sytuację najlepiej oceni specjalista i pomoże podjąć decyzję w kwestii pomocniczego pozycjonowania w tym stylu.

Uważajcie nieposiadających doświadczenia firm pozycjonujących

Wskazaliśmy wyżej, iż dobrze zoptymalizowana pod kątem SEO strona jest podstawą sukcesu w Internecie, ale błędem byłoby nawiązanie współpracy z pierwszą lepszą agencją SEO. W naszym kraju jest ich mnóstwo, lecz nieliczne mają prawdziwe wyniki. Należy uważać na nieprofesjonalne firmy, które mogą potraktować stronę klienta jak królika doświadczalnego, testując na niej nowe sposoby. Takie metody mogą wręcz zaszkodzić stronie, czyniąc ją praktycznie nie do odratowania, czego rozwiązaniem będzie tylko zmiana domeny na inną – a tego żaden klient by nie chciał. Nasza firma korzysta z własnoręcznie sprawdzonych metod, przy czym wszystkie eksperymenty przeprowadzamy na własnych stronach testowych. Z tego powodu możemy zaoferować jedynie sprawdzone metody.

Są też i tacy pozycjonerzy, którzy korzystają z nieprzewidywalności procesu SEO i podpisują umowy na 12 albo 24 miesiące. W tym czasie niechętnie dzielą się informacjami o postępach, brak wzrostów najczęściej tłumacząc nieprzewidywalnymi algorytmami Google’a. Związany umową klient marnuje tylko czas, z kolei za minimum wysiłku taka nieuczciwa agencja dostaje każdego miesiąca określoną sumę pieniędzy, ośmieszając ogólny wizerunek pozycjonerów w oczach klientów. Do tego, kiedy klient poszukuje później profesjonalnej agencji, by rozpoczęła rzeczywiste pozycjonowanie i naprawiła ewentualne problemy, musi wziąć pod uwagę to, że należy posprzątać pozostawiony przez poprzednika bałagan, co zwykle nie jest takie łatwe.

Pozycjonowania stron Gdynia

Zaufaj doświadczeniu, zaufaj naszej firmie

Wysoka pozycja w rezultatach wyszukiwania jest fundamentalną kwestią dla każdego klienta i lekceważąc pozycjonowanie w zupełności, bezsensownie ograniczamy zasięgi strony. Nasza firma dostosowuje stawki indywidualnie, także nawet nieduże firmy lokalne stawiające na Internet mogą rozważyć SEO, gdyż wzrost dochodów będzie w porównaniu znacznie większe niż pieniądze wydane na pozycjonera. Naszym przepisem na sukces jest indywidualne podejście i możemy się pochwalić wieloletnim doświadczeniem. Nie jest również bez znaczenia to, że staramy się mieć w miarę stały kontakt z klientem, pisząc o wzrostach i wspomagając pod kątem SEO planowane zmiany w serwisie. Jeśli na ten przykład klient zdecyduje się umieścić nową kategorię produktów w swoim sklepie lub stworzyć nową filię w kolejnym mieście – takimi sytuacjami zajmiemy się już na samym początku, żeby możliwie jak najbardziej dokładnie zająć się tym pod względem optymalizacji SEO.

Ciężko przecenić zalety, jakie daje pozycjonowanie stron. Nasza firma ma nie tylko doświadczonych pozycjonerów, ale także pisarzy treści z lekkim piórem, którzy nie mają problemów z przyswojeniem tematyki sklepu klienta i utworzeniem porządnych treści. Mamy pewność, że taka synergia nie tylko pozwoli zdobyć topy, lecz również przełoży się na wzbogacenie strony ciekawymi artykułami. Pozwala to nam mieć pewność co do najlepszej jakości przeprowadzanych działań, co potwierdzą nasi zadowoleni klienci.

X