Pozycjonowanie Kalisz

Pozycjonowanie stron Kalisz

Posiadając stronę lub sklep internetowy, podstawą sukcesu jest uzyskanie jak największego ruchu użytkowników. Przez to taki serwis może się rozszerzać – reklamodawcy proponują ciekawsze oferty i więcej osób ogląda produkty klienta. Powstaje jednak pytanie, w jaki sposób zadbać o takie wyniki. Co ma wpływ na wysokość pozycji w wynikach wyszukiwania Google? Pozory mogą mylić i nie jest to ani ilość wejść, ani długość obecności w branży ani nawet zaufanie ze strony odwiedzających. O najwyższe miejsca w wynikach (tzw. topy) odpowiedzialny jest przede wszystkim pozycjoner i jego metody SEO. Osiągnij topy już teraz z naszymi specjalistami:

 

FORMULARZ KONTAKTOWY

 

Z jakiego powodu wysokie miejsce w Google’u to tak ważna kwestia?

Może się wydawać, że lepiej byłoby zainwestować w zwykłą reklamę i przebić się do świadomości Polaków na tyle, by samodzielnie wprowadzali link naszej strony. Rzeczywistość wygląda jednak w taki sposób, że jeżeli czegoś potrzebujemy, na ogół zasięgamy pomocy wyszukiwarki, nawet mimo pamiętania sprawdzonego adresu. Co więcej, zwykle z wygody nie sprawdzamy niższych wyników niż początkowe kilka pozycji. Nieistotne, czy strona danego sklepu wygląda lepiej, jest bardziej responsywna czy proponuje niższe ceny – jeśli nie ma jej w topach, większość internautów jej po prostu nie znajdzie.

Jakie czynniki mają wpływ na miejsce w Google’u? Do zaistnienia na czołowych miejscach wyników wyszukiwania należy przerobić portal klienta pod algorytmy Google’a, co w języku angielskim nazywane jest określenie SEO (Search Engine Optimization). By tego dokonać, potrzebna jest agencja pozycjonerów, która znanymi sobie działającymi sposobami zadba o szczegółowe przygotowanie strony pod pozycjonowanie. Jest to skomplikowany i dość czasochłonny proces, jednak w rękach profesjonalnego pozycjonera przynosi największe korzyści w kwestii bycia na szczycie listy rezultatów wyszukiwania.

Pozycjonowania Kalisz

Odpowiednie obeznanie przede wszystkim

By przyszykować stronę internetową do działań pozycjonera, agencja SEO robi na początku kompleksowy audyt serwisu, by ocenić jego stan wyjściowy. Obejmuje to sprawdzenie takich szczegółów, jak zamieszczone treści, kategorie podstron, grafiki czy prędkość wczytywania, ale też ewentualne błędy w kodzie strony czy poprawność metaopisów. Po takim audycie można zasugerować zmiany do wprowadzenia, które zwiększą efekty działań pozycjonera. W niektórych przypadkach są to dość znaczące zmiany, jak na przykład nowy podział kategorii produktów w sklepie internetowym, więc warto myśleć o pozycjonowaniu już na etapie projektowania strony, aby później się takimi rzeczami nie przejmować.

W następnej kolejności wybieramy najistotniejsze słowa kluczowe, po wpisaniu których witryna internetowa klienta miałaby się wyświetlać w Google’u. Rzecz jasna im jest ich więcej, tym bardziej prawdopodobne, że znajdziemy się w wynikach na zapytanie Internauty, lecz trzeba się skupić przede wszystkim na tych najczęściej wyszukiwanych. Przykładowo dla weterynarza byłoby trzeba dobrać frazy takie jak „weterynarz”, „przychodnia weterynaryjna” oraz „szpital dla zwierząt”. Sytuacja wygląda inaczej, kiedy osoba pozycjonowana woli się skupić wyłącznie na jednym mieście, w którym działa. Wtedy mówimy o pozycjonowaniu lokalnym, stąd, korzystając z naszej branży jako przykładu, zamiast zwykłych fraz „pozycjonowanie” czy „agencja SEO”, skupilibyśmy się raczej na frazach „pozycjonowanie Kalisz”, „agencja SEO Kalisz”, czy nawet „pozycjonowanie stron Kalisz”. Jest to znakomity sposób na zmniejszanie konkurencji (w końcu na rynku stanowiącym jedno miasto będzie mniej firm niż w w całym kraju) i trafienie do konkretnych odbiorców.

Podstawy pracy pozycjonera

Mając wybrane słowa kluczowe i gotowy audyt, agencja SEO zaczyna zlecać odpowiednio skrojone treści, jakie pomogą stronie zawalczyć o wyższe pozycje, czyli „zrobić topy”. Tego rodzaju teksty muszą spełniać specjalne wytyczne, by dostosować się do algorytmów Google’a, ale również muszą być treściwe i skupiać uwagę czytelnika. Nie można zapominać, że pojawią się na stronie klienta i będą robiły za jej wizytówkę. Właśnie dlatego tak ważne jest dobranie dobrych copywriterów, którzy zajmą się wszystkim naraz. Nasza agencja posiada takie osoby i nie zlecamy pisania tekstów innym osobom, narażając klienta na ryzyko niedostatecznych merytorycznie treści.

Sama publikacja napisanych w ten sposób treści nie wystarczy, to tylko część fundamentalnych działań pozycjonowania SEO. Pozostałą część stanowi tworzenie bazy linków (z angielskiego „link building”), czyli rozmaite działania związane z optymalizacją poprzez linki prowadzące do strony klienta. Takie linkowanie to skomplikowany temat i wymaga uważnego pozyskiwania adresów, bo te nieodpowiednie mogą niepotrzebnie utrudnić pozycjonowanie. Całość dzielimy na linki wewnętrzne, które działają w obrębie samego serwisu i odsyłają na inne strony w domenie, oraz linki zewnętrzne, tj. inne domeny niż pozycjonowana strona, na przykład blogi, artykuły sponsorowane na stronach informacyjnych, katalogi stron czy tego typu miejsca. Jeśli linkowanie załatwione jest prawidłowo, strona klienta dostaje od nich „moc”, dzięki której wchodzi na jeszcze wyższe pozycje. Jest to jednak dość kosztowne i dopiero po określeniu budżetu klienta jest się w stanie zaplanować takie środki.

Alternatywne metody dla pozycjonowania SEO

Publikacja artykułów i linkowanie w rękach znającego się na rzeczy pozycjonera przynosi wielkie korzyści, lecz jest to niestety czasochłonny proces, zabierający nawet do kilku miesięcy. Są też przypadki opóźniające zdobycie topów – Google może nieoczekiwanie zmienić własne algorytmy i wtedy trzeba szukać innych metod. Nasza agencja bardzo sprawnie dostosowuje się do takich zmian, ale wiele pozycjonerów ma z tym problem. Nie dziwi więc, że istnieją bardziej zniecierpliwieni klienci, którzy nie chcą tyle czekać. Czy można znaleźć jakieś alternatywy? Oczywiście, jednak nie są tak interesujące, jak mogłoby się początkowo wydawać.

Najprostszym, ale też bardzo drogim rozwiązaniem jest skorzystanie z kampanii Google Adwords, co obejmuje wykupienie sobie swego rodzaju powierzchni reklamowej w samej wyszukiwarce Google. Osoba pozycjonowana dobiera słowa kluczowe, na które strona ma być pozycjonowana i tak momentalnie pokazuje się ona w czołówce, nad organicznymi wynikami. Chociaż brzmi to znakomicie, takie wyjście ma swoje wady. W pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na to, że strona jest oznaczona jako reklama, a tym ogrom internautów zwyczajnie nie ufa, do tego odliczana jest nieduża opłata za każde kliknięcie w link z tej reklamy. Najbardziej uciążliwe jest też to, że po zawieszeniu kampanii, strona klienta w chwilę znika z czołówki, podczas gdy zaprzestanie współpracy z agencją SEO przekłada się na całkiem powolny spadek z topowych miejsc.

Kolejną metodą jest wykorzystanie potęgi zasięgowej, jaką dają media społecznościowe. Szkopuł w tym, że media społecznościowe to bardzo niepewne miejsce do zwiększania ruchu, a najmocniejsze efekty mają viralowe posty – coś, czego nie da się zaplanować. W przypadku interesującej większość tematyki danej strony jest jednak szansa całkiem sporego sukcesu przy używaniu wewnątrzfacebookowego promowania wpisów. W takim wypadku sytuację odpowiednio oceni pozycjoner i pomoże podjąć decyzję w kwestii dodatkowego pozycjonowania w tej formie.

Uważajcie niedoświadczonych pozycjonerów

Wskazaliśmy wyżej, że dobrze wypozycjonowana strona jest podstawą sukcesu w Internecie, ale błędem byłoby nawiązanie współpracy z pierwszą z brzegu agencją SEO. W naszym kraju jest ich sporo, lecz tylko niektóre mogą pochwalić się realnymi wynikami. Należy wystrzegać się nieprofesjonalnych firm, które mogą potraktować stronę klienta jak królika doświadczalnego, testując na niej zasłyszane z niepewnego źródła pomysły. Takie metody mogą w najgorszym wypadku zaszkodzić stronie, czyniąc ją później nie do odratowania, czego następstwem będzie tylko zmiana domeny na inną – a tego żaden klient by nie chciał. Nasza agencja korzysta z własnoręcznie sprawdzonych działań, przy czym wszystkie eksperymenty przeprowadzamy na własnych serwisach testowych. Dzięki temu możemy zaoferować wyłącznie sprawdzone metody.

Istnieją i tacy pozycjonerzy, którzy wykorzystują fakt nieprzewidywalności procesu pozycjonowania i podpisują umowy na dwanaście lub dwadzieścia cztery miesiące. W tym czasie niezbyt chętnie dzielą się informacjami o postępach, brak wzrostów najczęściej próbując wyjaśnić niezrozumiałymi algorytmami Google’a. Związany umową klient traci tylko czas, z kolei za minimum wysiłku taka nieuczciwa firma dostaje każdego miesiąca określoną sumę pieniędzy, ośmieszając ogólny wizerunek agencji SEO w oczach klientów. Gdyby tego było mało, kiedy klient poszukuje później uczciwej agencji, by rozpoczęła prawdziwe pozycjonowanie i zniwelowała ewentualne problemy, musi liczyć się z tym, że należy posprzątać pozostawiony przez poprzednika bałagan, co zwykle nie jest takie łatwe.

Pozycjonowania stron Kalisz

Zaufaj profesjonalizmowi, zaufaj naszej firmie

Czołowe miejsce w rezultatach wyszukiwania jest podstawową kwestią dla każdego klienta i lekceważąc optymalizację SEO w ogóle, bezsensownie ograniczamy zasięgi strony. Nasza firma dobiera stawki indywidualnie, stąd nawet nieduże firmy lokalne stawiające na Internet mogą przemyśleć SEO, gdyż zwiększenie dochodów będzie w porównaniu znacznie większe niż pieniądze wydane na firmę SEO. Stawiamy na indywidualne podejście i możemy się pochwalić wieloletnim doświadczeniem. Nie jest również bez znaczenia to, że staramy się mieć w miarę stały kontakt z klientem, pisząc o postępach i wspomagając pod kątem SEO planowane zmiany w serwisie. Jeśli np. klient postanowi dodać nową kategorię produktów w swoim sklepie albo utworzyć nową filię w innym mieście – takimi pomysłami zajmiemy się już na starcie, żeby możliwie jak najbardziej dokładnie zająć się tym pod względem pozycjonowania.

Trudno przecenić efekty, jakie daje pozycjonowanie stron. Nasza firma ma nie tylko kompetentnych pozycjonerów, ale także pisarzy treści z lekkością języka, którzy nie mają kłopotów z przyswojeniem tematyki sklepu klienta i utworzeniem porządnych treści. Wiemy, że takie połączenie nie tylko pozwoli zdobyć topy, ale także przełoży się na urozmaicenie strony ciekawymi treściami. Dlatego też mamy pewność co do najwyższej jakości przeprowadzanych działań, czego dowodem są nasi zadowoleni klienci.

X