Pozycjonowanie Katowice

Pozycjonowanie stron Katowice

Posiadając stronę lub sklep internetowy, trzonem powodzenia jest wygenerowanie jak największego ruchu osób. Dzięki temu taki serwis może się powiększać – reklamodawcy proponują lepiej płatne oferty i więcej osób ogląda produkty klienta. Pozostaje jednak pytanie, jakim sposobem zadbać o taki ruch. Co ma wpływ na wysokość pozycji w wynikach wyszukiwania Google? Wbrew pozorom nie jest to ani ilość odwiedzin, ani czas obecności w branży ani nawet przywiązanie ze strony odwiedzających. O pierwsze miejsca w wynikach (tzw. topy) dba przede wszystkim pozycjoner i jego metody SEO. Wejdź do czołówki wyników wyszukiwania razem z nami:

 

FORMULARZ KONTAKTOWY

 

Z jakiego względu wysoka pozycja w Google’u to tak ważna kwestia?

Ktoś może stwierdzić, że lepiej byłoby zainwestować w zwykłą promocję i przebić się do świadomości internautów na tyle, by sami wprowadzali adres naszej strony. Faktycznie to wygląda jednak w taki sposób, że kiedy czegoś potrzebujemy, zazwyczaj zasięgamy pomocy wyszukiwarki, nawet mimo znajomości sprawdzonego adresu. Mało tego, zwykle z wygody nie sprawdzamy niższych wyników niż początkowe kilka pozycji. Bez znaczenia, czy strona danego sklepu sprawia lepsze wrażenie, jest bardziej wygodna w użytkowaniu czy ma bardziej atrakcyjne ceny – jeśli nie pokazuje się w topach, większość internautów jej po prostu nie odnajdzie.

Co wpływa na miejsce w wyszukiwarce? Do zaistnienia w czołówce wyników wyszukiwania trzeba przerobić portal klienta pod algorytmy Google’a, co po angielsku nazywane jest mianem SEO (Search Engine Optimization). By się tym zająć, potrzebna jest agencja pozycjonerów, która znanymi sobie skutecznymi sposobami zadba o szczegółowe przygotowanie strony pod pozycjonowanie. Jest to skomplikowany i dość czasochłonny proces, lecz w rękach doświadczonego pozycjonera przynosi największe efekty w kwestii obecności na szczycie listy rezultatów wyszukiwania.

Pozycjonowania Katowice

Odpowiednie obeznanie przede wszystkim

Chcąc dostosować stronę internetową do procesu pozycjonowania, agencja SEO robi najpierw pełny audyt serwisu, by ocenić jego stan wyjściowy. Obejmuje to sprawdzenie takich szczegółów, jak zamieszczone treści, kategorie podstron, obrazki czy prędkość wczytywania, ale również ewentualne błędy w kodzie strony czy poprawność opisów wyświetlanych w wynikach wyszukiwarki. Następnie można zasugerować zmiany do zaimplementowania, które zmaksymalizują efekty działań pozycjonera. Zdarza się, że są to dość szerokie zmiany, jak na przykład nowy podział kategorii oferowanych towarów w sklepie internetowym, dlatego warto myśleć o agencji SEO już na etapie pierwszych projektów strony, by później się takimi kwestiami nie przejmować.

Następnie wybieramy najważniejsze słowa kluczowe, po wpisaniu których witryna internetowa klienta miałaby się wyświetlać w wyszukiwarce. Naturalnie im jest ich więcej, tym bardziej prawdopodobne, że trafimy w zapytanie Internauty, ale należy się skupić przede wszystkim na tych najczęściej wyszukiwanych. Przykładowo dla lekarza weterynarii byłoby trzeba dobrać frazy w stylu „weterynarz”, „przychodnia weterynaryjna” oraz „szpital dla zwierząt”. Sytuacja ulega zmianie, w przypadku gdy właściciel strony chce się skupić wyłącznie na jednym mieście, w którym działa. Wtedy mówimy o pozycjonowaniu lokalnym, więc, korzystając z naszej pracy SEO jako przykładu, zamiast zwykłych fraz „pozycjonowanie” czy „agencja SEO”, skupilibyśmy się raczej na frazach „pozycjonowanie Katowice”, „agencja SEO Katowice”, czy nawet „pozycjonowanie stron Katowice”. Jest to wysoce skuteczny sposób na ograniczanie konkurencji (bo przecież na jednym rynku będzie mniej firm niż w w całej Polsce) i trafienie do określonych odbiorców.

Fundamenty optymalizacji stron

Mając wybrane słowa kluczowe i gotowy audyt, agencja SEO zaczyna opracowywać odpowiednie treści, jakie pomogą stronie wejść na wyższe pozycje, czyli „zrobić topy”. Takie artykuły muszą spełniać specjalne wytyczne, by dostosować się do algorytmów Google’a, ale też powinny być treściwe i skupiać uwagę czytelnika. W końcu pojawią się na stronie klienta i będą robiły za jej wizytówkę. Właśnie dlatego tak ważne jest wyszukanie dobrych copywriterów, którzy zajmą się wszystkim naraz. Nasza firma posiada takie osoby i nie zlecamy tworzenia treści na zewnątrz, narażając klienta na ryzyko niedostatecznych merytorycznie treści.

Samo opublikowanie napisanych w ten sposób tekstów nie wystarczy, to tylko jeden z dwóch filarów pozycjonowania SEO. Pozostałą część stanowi tworzenie bazy linków (ang. „link building”), czyli wielorakie działania związane z optymalizowaniem poprzez linki prowadzące do strony klienta. Takie działanie to złożona kwestia i wymaga uważnego pozyskiwania linków, bo te źle dobrane mogą mocno napsuć krwi. Wyróżniamy linki wewnętrzne, które są aktywne w obrębie samego serwisu i odsyłają na inne strony w domenie, a także linki zewnętrzne, czyli inne źródła niż pozycjonowana strona, przykładowo blogi, treści sponsorowane na stronach informacyjnych, katalogi stron czy tego typu miejsca. Jeśli linkowanie wykonane jest właściwie, strona klienta zyskuje od nich „moc”, dzięki której wchodzi na jeszcze wyższe miejsca. Trzeba jednak pamiętać o kosztach takiego przedsięwzięcia i dopiero po określeniu budżetu klienta jest się w stanie zaplanować takie działania.

Inne metody dla pozycjonowania SEO

Publikacja tekstów i linkowanie w rękach wprawnego pozycjonera przynosi ogromne korzyści, lecz jest to niestety długotrwały proces, zajmujący nawet do kilku miesięcy. Są też okoliczności opóźniające zdobycie czołówki wyników wyszukiwania – Google może znienacka zmienić swoje algorytmy i wtedy trzeba szukać odmiennych sposobów. Nasza firma wyjątkowo sprawnie dostosowuje się do takich zmian, ale wiele agencji ma z tym problem. Nic więc dziwnego, że istnieją bardziej zniecierpliwieni właściciele stron, którzy nie mają ochoty tyle czekać. Czy są dostępne jakiekolwiek inne rozwiązania? Oczywiście, jednak nie są tak ciekawe, jak mogłoby się początkowo wydawać.

Najłatwiejszym, ale też bardzo kosztownym wyjściem jest zrobienie użytku z kampanii Google Adwords, co oznacza wykupienie sobie miejsca reklamowego u samego Google’a. Osoba pozycjonowana przedstawia słowa kluczowe, na które strona ma być pozycjonowana i tak natychmiast pokazuje się ona na samej górze, nad organicznymi wynikami. Choć można przyznać, że brzmi to znakomicie, takie wyjście ma pewne problemy. Przede wszystkim strona jest oznaczona jako reklama, a takim wielu użytkowników Internetu po prostu nie ufa, do tego odprowadzana jest nieduża opłata za każde kliknięcie w adres z tej reklamy. Nieprzyjemne jest także to, że po zrezygnowaniu z kampanii, strona klienta momentalnie znika z czołówki, podczas gdy zakończenie współpracy z agencją SEO przekłada się na w miarę powolny spadek z najwyższych miejsc.

Mniej oczywistą metodą jest skorzystanie z potęgi docierania do targetu, jaką dają media społecznościowe. Sęk w tym, że media społecznościowe to bardzo niedające pewności miejsce do poprawiania ruchu, a najmocniejsze efekty mają viralowe posty – coś, czego nie da się ustawić. W przypadku interesującej większość tematyki danej strony jest jednak szansa całkiem sporego sukcesu przy korzystaniu z wewnątrzfacebookowego promowania wpisów. Tutaj sytuację najlepiej oceni specjalista i pomoże podjąć decyzję w kwestii pomocniczego pozycjonowania w tej formie.

Uważajcie nieposiadających doświadczenia pozycjonerów

Pisaliśmy wyżej, iż dobrze zoptymalizowana pod kątem SEO strona to podstawa sukcesu w Internecie, ale błędem byłoby zawieranie współpracy z pierwszą lepszą agencją SEO. W naszym kraju funkcjonuje ich mnóstwo, lecz tylko niektóre mogą pochwalić się rzeczywistymi wynikami. Trzeba wystrzegać się nieprofesjonalnych firm, które potraktują stronę klienta jak pole do eksperymentów, testując na niej zasłyszane z niepewnego źródła sposoby. Takie metody mogą w najgorszym wypadku zaszkodzić stronie, czyniąc ją później nie do uratowania, czego rozwiązaniem będzie tylko zmiana domeny na nową – a tego żaden właściciel strony by nie chciał. Nasza agencja korzysta z samodzielnie opracowanych metod, przy czym wszystkie próby wykonujemy na własnych serwisach testowych. Z tego powodu możemy zaoferować tylko sprawdzone metody.

Są też i tacy pozycjonerzy, którzy wykorzystują fakt nieprzewidywalności procesu pozycjonowania i podpisują umowy na 12 albo 24 miesiące. W tym okresie nieczęsto dzielą się raportami, brak wzrostów najczęściej tłumacząc kapryśnymi algorytmami Google’a. Związany umową klient traci tylko czas, podczas gdy za minimum wysiłku taka oszukująca agencja dostaje każdego miesiąca określoną sumę pieniędzy, psując powszechny wizerunek pozycjonerów w oczach klientów. Do tego, kiedy klient poszukuje później lepszej agencji, by rozpoczęła prawdziwe pozycjonowanie i zniwelowała ewentualne szkody, musi liczyć się z tym, że będzie trzeba uprzątnąć pozostawiony przez poprzednią firmę bałagan, co zwykle nie jest takie proste.

Pozycjonowania stron Katowice

Zaufaj doświadczeniu, zaufaj naszej firmie

Wysoka pozycja w rezultatach wyszukiwania jest fundamentalną kwestią dla każdego klienta i lekceważąc pozycjonowanie w zupełności, bezsensownie ograniczamy zasięgi strony. Nasza firma dostosowuje stawki indywidualnie, także nawet nieduże firmy lokalne stawiające na Internet powinny rozważyć SEO, gdyż wzrost dochodów będzie nieporównywalnie większe niż pieniądze wydane na agencję pozycjonujacą. Naszym przepisem na sukces jest indywidualne podejście i możemy się pochwalić wieloletnim doświadczeniem. Warto też odnotować, że staramy się mieć w miarę stały kontakt z klientem, informując o skokach w wynikach wyszukiwania i wspomagając pod kątem SEO planowane zmiany w serwisie. Jeśli na ten przykład klient zdecyduje się umieścić nową kategorię produktów w swoim sklepie lub stworzyć nową filię w kolejnym mieście – takimi kwestiami zajmiemy się już na samym początku, by możliwie jak najdokładniej zająć się tym pod względem pozycjonowania.

Trudno przecenić pozytywne skutki, jakie daje pozycjonowanie stron. Nasza agencja ma nie tylko kompetentnych pozycjonerów, ale także pisarzy treści z lekkością języka, którzy nie mają kłopotów z przyswojeniem tematyki sklepu klienta i stworzeniem porządnych treści. Mamy pewność, że taka synergia nie tylko jest przepisem na to, by zdobyć topy, lecz również przełoży się na urozmaicenie strony ciekawymi treściami. Pozwala to nam mieć pewność co do najlepszej jakości przeprowadzanych działań, czego dowodem są nasi zadowoleni klienci.

X