Pozycjonowanie Kraków

Pozycjonowanie stron Kraków

Mając stronę lub sklep internetowy, fundamentem powodzenia jest doprowadzenie do jak największego ruchu osób. Przez to taki serwis może się powiększać – reklamodawcy mają bardziej korzystne oferty i więcej osób ogląda produkty klienta. Pozostaje w tym miejscu pytanie, jak zadbać o takie liczby wyświetleń. Co wpływa na wysokość pozycji w wyszukiwarce Google? W przeciwieństwie do tego, co mogłoby się wydawać, nie jest to ani liczba wyświetleń, ani czas obecności na rynku ani nawet przywiązanie ze strony odwiedzających. O czołowe miejsca w wynikach (tzw. topy) dba przede wszystkim ekspert od pozycjonowania i jego działania SEO. Nie wszyscy są w stanie wejść na pierwsze miejsca. Z naszą firmą to nie problem:

 

FORMULARZ KONTAKTOWY

 

Dlaczego wysoka pozycja w wynikach wyszukiwarki to tak ważna kwestia?

Ktoś może stwierdzić, że lepiej byłoby zainwestować w standardową promocję i przebić się do świadomości użytkowników Internetu na tyle, by samodzielnie wpisywali link naszej strony. Rzeczywistość wygląda jednak w taki sposób, że jeśli czegoś potrzebujemy, na ogół kierujemy się do wyszukiwarki, nawet mimo znajomości sprawdzonego adresu. Do tego, zwykle z wygody nie sprawdzamy dalszych rezultatów niż początkowe kilka pozycji. Nie ma znaczenia, czy strona danego sklepu prezentuje się lepiej, jest bardziej intuicyjna czy oferuje bardziej atrakcyjne ceny – jeśli nie widnieje w czołówce wyników, przeważająca część ludzi jej po prostu nie zauważy.

Co oddziałuje na pozycję w wyszukiwarce? Do zaistnienia w czołówce wyników wyszukiwania należy zoptymalizować portal klienta pod algorytmy Google’a, co w języku angielskim nazywane jest mianem SEO (Search Engine Optimization). By to zrobić, wymagana jest agencja pozycjonująca, która znanymi sobie sprawdzonymi sposobami zadba o kompleksowe przygotowanie strony pod pozycjonowanie. Jest to skomplikowany i stosunkowo czasochłonny proces, niemniej w rękach doświadczonego pozycjonera przynosi największe efekty w zakresie obecności na szczycie listy rezultatów wyszukiwania.

Pozycjonowania Kraków

Należyte przygotowanie się na pierwszym miejscu

Żeby przygotować stronę internetową do działań pozycjonera, agencja SEO wykonuje w pierwszej kolejności pełny audyt serwisu, by ocenić jego stan wyjściowy. Obejmuje to zbadanie takich aspektów, jak zamieszczone treści, kategorie podstron, obrazki czy czas ładowania, ale również mogące wystąpić błędy w kodzie strony czy poprawność metaopisów. Dzięki temu można zasugerować zmiany do zaimplementowania, które poprawią efekty działań pozycjonerskich. Zdarza się, że są to dość znaczące zmiany, jak na przykład nowy podział kategorii oferowanych towarów w sklepie internetowym, dlatego warto myśleć o pozycjonowaniu już na etapie pierwszych projektów strony, aby później się takimi kwestiami nie przejmować.

Następnie wybieramy najistotniejsze słowa kluczowe, po wpisaniu których witryna internetowa klienta miałaby się pokazywać w Google’u. Rzecz jasna im jest ich więcej, tym bardziej prawdopodobne, że trafimy w zapytanie Internauty, ale trzeba się skupić przede wszystkim na tych najczęściej wyszukiwanych. W ramach przykładu dla lekarza weterynarii byłoby trzeba dobrać frazy w stylu „weterynarz”, „przychodnia weterynaryjna” oraz „szpital dla zwierząt”. Sytuacja jest zupełnie inna, w przypadku gdy właściciel strony pragnie się skupić wyłącznie na pojedynczym mieście, w którym działa. W takich okolicznościach mówimy o pozycjonowaniu o skali lokalnej, więc, korzystając z siebie samych jako przykładu, zamiast zwykłych fraz „pozycjonowanie” czy „agencja SEO”, skupilibyśmy się raczej na frazach „pozycjonowanie Kraków”, „agencja SEO Kraków”, a nawet „pozycjonowanie stron Kraków”. Jest to znakomity sposób na zmniejszanie konkurencji (bo przecież na lokalnym rynku będzie mniej firm niż w w całym kraju) i dotarcie do wybranych odbiorców.

Fundamenty pozycjonowania SEO

Mając wybrane frazy i gotowy audyt, agencja SEO zaczyna opracowywać odpowiednio skrojone treści, jakie pomogą stronie wejść na wyższe pozycje, czyli „zrobić topy”. Tego rodzaju teksty muszą spełniać specjalne wytyczne, by dopasować się do algorytmów Google’a, ale też powinny być treściwe i przyciągnąć uwagę czytelnika. W końcu pojawią się na stronie pozycjonowanej osoby i będą robiły za jej wizytówkę. Z racji tego tak ważne jest dobranie dobrych copywriterów, którzy będą w stanie zaopiekować się wszystkim naraz. Nasza firma posiada takie osoby i nie zlecamy pisania tekstów innym osobom, narażając klienta na ryzyko niedostatecznych merytorycznie artykułów.

Sama publikacja napisanych w ten sposób artykułów nie wystarczy, to tylko część fundamentalnych działań pozycjonowania SEO. Drugą część stanowi linkowanie (z angielskiego „link building”), czyli różnorodne działania powiązane z optymalizowaniem poprzez linki prowadzące do strony klienta. Takie linkowanie to złożona kwestia i wymaga uważnego pozyskiwania linków, ponieważ te źle dobrane mogą mocno napsuć krwi. Rozróżniamy linki wewnętrzne, które działają w obrębie samej strony i odsyłają na inne strony w domenie, a także linki zewnętrzne, tj. inne źródła niż pozycjonowana strona, na przykład blogi, treści sponsorowane na stronach informacyjnych, katalogi stron czy tego rodzaju miejsca. Jeśli linkowanie załatwione jest prawidłowo, strona klienta zyskuje od nich „moc”, dzięki której zajmuje jeszcze wyższe miejsca. Ma to jednak swoją cenę i dopiero po określeniu budżetu klienta da się zaplanować takie rzeczy.

Alternatywne metody dla pozycjonowania SEO

Publikowanie tekstów i linkowanie w rękach znającego się na rzeczy pozycjonera przynosi ogromne korzyści, lecz jest to niestety długotrwały proces, zabierający nawet do paru miesięcy. Są też przypadki opóźniające zdobycie topów – Google może znienacka zmienić swoje algorytmy i wtedy trzeba szukać innych sposobów. Nasza agencja bardzo sprawnie dostosowuje się do takich zmian, ale wiele firm ma z tym problem. Dlatego rozumiemy, że istnieją bardziej zniecierpliwieni klienci, którzy nie chcą tyle czekać. Czy można znaleźć jakiekolwiek inne rozwiązania? Naturalnie, że tak, jednak nie są tak ciekawe, jak mogłoby się z początku wydawać.

Najłatwiejszym, ale też bardzo kosztownym wyjściem jest wykorzystanie kampanii Google Adwords, co obejmuje wykupienie sobie swego rodzaju powierzchni reklamowej u samego Google’a. Osoba pozycjonowana przedstawia frazy, na które strona ma być promowana i tak natychmiast pokazuje się ona na samym czele, nad „zwykłymi” wynikami. Choć można przyznać, że brzmi to znakomicie, takie rozwiązanie ma swoje wady. Przede wszystkim strona jest podpisana jako reklama, a takim wielu użytkowników Internetu po prostu nie ufa, do tego odprowadzana jest niewielka opłata za każde kliknięcie w link z miejsca reklamowego. Najbardziej uciążliwe jest także to, że po zakończeniu kampanii, strona klienta w mgnieniu oka znika ze szczytu, podczas gdy zakończenie współpracy z pozycjonerem przekłada się na całkiem powolny spadek z topowych miejsc.

Odmienną metodą może być wykorzystanie potęgi zasięgowej, jaką dają media społecznościowe. Szkopuł w tym, że social media to ogromnie niedające pewności miejsce do zdobywania ruchu, a najskuteczniejsze efekty mają wirusowe posty – coś, czego nie da się zaplanować. W przypadku popularnej tematyki danej strony jest jednak szansa wymiernego sukcesu przy korzystaniu z opcji na Facebooku promowania postów. Tutaj sytuację odpowiednio oceni specjalista i pomoże podjąć decyzję w kwestii dodatkowego pozycjonowania w tym stylu.

Wystrzegajcie się nieposiadających doświadczenia firm pozycjonujących

Ustaliliśmy już, iż dobrze zoptymalizowana pod kątem SEO strona to podstawa sukcesu w w marketingu internetowym, ale błędem byłoby zawieranie współpracy z pierwszą z brzegu agencją SEO. Na rynku funkcjonuje ich wiele, lecz tylko niektóre mogą pochwalić się rzeczywistymi wynikami. Należy uważać na nieprofesjonalne firmy, które mogą potraktować stronę klienta jak pole do eksperymentów, testując na niej zasłyszane z niepewnego źródła sposoby. Takie metody mogą wręcz wpłynąć negatywnie na stronę, czyniąc ją później nie do uratowania, czego rozwiązaniem będzie tylko zmiana domeny na nową – a tego żaden klient by nie chciał. Nasza firma korzysta z samodzielnie opracowanych metod, przy czym wszystkie eksperymenty przeprowadzamy na własnych stronach testowych. Dzięki temu możemy zaoferować jedynie sprawdzone rozwiązania.

Istnieją i tacy pozycjonerzy, którzy wykorzystują fakt nieprzewidywalności procesu SEO i podpisują umowy na 12 albo 24 miesiące. W tym czasie nieczęsto dzielą się informacjami o postępach, brak wzrostów najczęściej próbując wyjaśnić nieprzewidywalnymi algorytmami Google’a. Związany umową klient traci tylko czas, z kolei za minimum wysiłku taka nieuczciwa firma dostaje każdego miesiąca określoną sumę pieniędzy, niszcząc ogólny wizerunek pozycjonerów w oczach klientów. Do tego, kiedy klient szuka później uczciwej agencji, by rozpoczęła rzeczywiste pozycjonowanie i zniwelowała ewentualne problemy, musi liczyć się z tym, że będzie trzeba uprzątnąć pozostawiony przez poprzednika bałagan, co nie zawsze jest takie proste.

Pozycjonowania stron Kraków

Zaufaj doświadczeniu, zaufaj naszej agencji

Czołowe miejsce w wynikach wyszukiwania jest fundamentalną kwestią dla każdego klienta i lekceważąc optymalizację SEO w ogóle, bezsensownie ograniczamy zasięgi strony. Nasza firma dostosowuje stawki indywidualnie, dlatego nawet nieduże przedsiębiorstwa lokalne stawiające na Internet mogą rozważyć SEO, bo zwiększenie dochodów będzie w porównaniu znacznie większe niż pieniądze wydane na pozycjonera. Naszym przepisem na sukces jest indywidualne podejście i możemy się pochwalić wieloletnim doświadczeniem. Nie jest również bez znaczenia to, że staramy się utrzymywać w miarę stały kontakt z klientem, pisząc o skokach w wynikach wyszukiwania i wspomagając pod kątem SEO planowane zmiany w serwisie. Jeśli np. klient postanowi dołożyć nową kategorię produktów w swoim sklepie albo umieścić nową filię w innym mieście – takimi pomysłami zajmiemy się już na starcie, żeby możliwie jak najskuteczniej zająć się tym pod względem optymalizacji SEO.

Ciężko przecenić pozytywne skutki, jakie niesie za sobą pozycjonowanie stron. Nasza agencja ma nie tylko kompetentnych pozycjonerów, ale także copywriterów z lekkim piórem, którzy nie mają problemów z przyswojeniem tematyki sklepu klienta i napisaniem rzeczowych treści. Wiemy, że taka synergia nie tylko pozwoli zdobyć pierwsze miejsca w Google’u, ale również przełoży się na wzbogacenie strony ciekawymi tekstami. Pozwala to nam mieć pewność co do najwyższej jakości przeprowadzanych działań, czego wyraz stanowią nasi zadowoleni klienci.

X