Pozycjonowanie Łódź

Pozycjonowanie stron Łódź

Mając stronę lub sklep w Internecie, trzonem sukcesu jest doprowadzenie do jak największego ruchu ludzi. Przez to taka strona może się rozwijać – reklamodawcy dają bardziej korzystne oferty i więcej osób ogląda produkty klienta. Rodzi się tutaj pytanie, jak zadbać o takie liczby wyświetleń. Co oddziałuje na wysokość pozycji w wyszukiwarce Google? Pozory mogą mylić i nie jest to ani wysokość odwiedzin, ani czas obecności w branży ani nawet zaufanie ze strony odwiedzających. O czołówkę w wynikach (tzw. topy) odpowiedzialny jest przede wszystkim ekspert od pozycjonowania i jego działania SEO. Decydując się na nas, osiągniesz topy w wyjątkowo krótkim czasie:

 

FORMULARZ KONTAKTOWY

 

Z jakiego powodu wysokie miejsce w Google’u to tak warta uwagi kwestia?

Można pomyśleć, że lepiej byłoby zainwestować w zwykłą promocję i przebić się do świadomości użytkowników Internetu na tyle, by samodzielnie wprowadzali link naszej strony. Tak naprawdę to wygląda jednak tak, że jeśli czegoś potrzebujemy, najczęściej kierujemy się do wyszukiwarki, nawet mimo znajomości faktycznego adresu. Co więcej, zwykle z lenistwa nie sprawdzamy niższych wyników niż początkowe parę pozycji. Bez znaczenia, czy strona danego sklepu wygląda lepiej, jest bardziej responsywna czy proponuje korzystniejsze ceny – jeśli nie widnieje w czołówce wyników, przeważająca część internautów jej po prostu nie odnajdzie.

Które czynniki wpływają na pozycję w wyszukiwarce? Do zaistnienia w czołówce wyników wyszukiwania powinno się dostosować serwis pod algorytmy Google’a, co po angielsku nazywane jest mianem SEO (Search Engine Optimization). By to zrobić, potrzebna jest agencja SEO, która znanymi sobie sprawdzonymi sposobami zadba o dokładne przygotowanie strony pod zdobywanie czołówek wyników. Stanowi to złożony i dość czasochłonny proces, ale w rękach obeznanego pozycjonera przynosi największe rezultaty w zakresie obecności w czołówce listy rezultatów wyszukiwania.

Pozycjonowania Łódź

Należyte przygotowanie się jest najważniejsze

Żeby przyszykować stronę internetową do procesu pozycjonowania, agencja SEO robi najpierw pełny audyt serwisu, by poznać jego stan wyjściowy. Obejmuje to sprawdzenie takich elementów, jak zamieszczone treści, kategorie podstron, grafiki czy prędkość wczytywania, ale również mogące wystąpić błędy w kodzie strony czy poprawność opisów wyświetlanych w wynikach wyszukiwarki. Po takim audycie można zasugerować zmiany do wprowadzenia, które zwiększą efekty działań pozycjonerskich. Czasem są to dość inwazyjne zmiany, jak chociażby nowy podział kategorii produktów w sklepie internetowym, dlatego warto myśleć o agencji SEO już na etapie pierwszych projektów strony, aby później się takimi kwestiami nie martwić.

W następnej kolejności wybieramy najbardziej istotne słowa kluczowe, po wpisaniu których strona klienta miałaby się pojawiać w Google’u. Niewątpliwie im jest ich więcej, tym większa szansa, że znajdziemy się w wynikach na zapytanie Internauty, ale trzeba się skupić przede wszystkim na tych najczęściej wyszukiwanych. Przykładowo dla lekarza weterynarii byłoby trzeba dobrać frazy takie jak „weterynarz”, „przychodnia weterynaryjna” oraz „szpital dla zwierząt”. Sytuacja wygląda inaczej, w przypadku gdy osoba pozycjonowana woli się skupić wyłącznie na pojedynczym mieście, w którym działa. W takich okolicznościach mówimy o pozycjonowaniu o skali lokalnej, stąd, korzystając z naszej branży jako przykładu, zamiast zwykłych fraz „pozycjonowanie” czy „agencja SEO”, skupilibyśmy się raczej na frazach „pozycjonowanie Łódź”, „agencja SEO Łódź”, a nawet „pozycjonowanie stron Łódź”. Jest to znakomity sposób na zmniejszanie konkurencji (w końcu na jednym rynku będzie mniej firm niż w w całym kraju) i trafienie do określonych odbiorców.

Filary działań SEO

Znajdując się w sytuacji, gdy są już wybrane frazy i gotowy audyt, pozycjoner zaczyna tworzyć odpowiednio skrojone treści, które pomogą stronie zawalczyć o wyższe pozycje, czyli „zrobić topy”. Tego rodzaju teksty muszą spełniać specjalne warunki, by dostosować się do algorytmów Google’a, ale też muszą być treściwe i skupiać uwagę czytelnika. Nie można zapominać, że pojawią się na stronie pozycjonowanej osoby i będą robiły za jej wizytówkę. Z tego też powodu tak ważne jest dobranie dobrych copywriterów, którzy zajmą się wszystkim naraz. Nasza agencja posiada takie osoby i nie zlecamy pisania tekstów innym osobom, narażając klienta na ryzyko niedostatecznych merytorycznie artykułów.

Sama publikacja napisanych w ten sposób tekstów nie wystarczy, to tylko część fundamentalnych działań pozycjonowania SEO. Pozostałą część stanowi linkowanie (z angielskiego „link building”), czyli różne działania związane z optymalizowaniem poprzez linki odsyłające do strony klienta. Takie linkowanie to skomplikowany temat i wymaga uważnego pozyskiwania adresów, bo te źle dobrane mogą niepotrzebnie utrudnić pozycjonowanie. Wyróżniamy linki wewnętrzne, które działają w obrębie samej strony i odsyłają na inne strony w domenie, a także linki zewnętrzne, a więc inne domeny niż pozycjonowana strona, przykładowo blogi, artykuły sponsorowane na stronach informacyjnych, katalogi stron czy podobne miejsca. Jeśli linkowanie wykonane jest właściwie, strona klienta otrzymuje od nich „moc”, dzięki której wchodzi na jeszcze wyższe miejsca. Ma to jednak swoją cenę i dopiero po ustaleniu budżetu klienta można zaplanować takie rzeczy.

Alternatywne rozwiązania dla pozycjonowania SEO

Publikowanie tekstów i linkowanie w rękach wprawnego pozycjonera przynosi wielkie korzyści, ale jest to niestety wymagający czasu proces, trwający nawet do kilku miesięcy. Są też okoliczności wydłużające zdobycie topów – Google może znienacka zmienić własne algorytmy i wtedy trzeba szukać innych metod. Nasza firma bardzo sprawnie dostosowuje się do takich zmian, ale wiele pozycjonerów ma z tym problem. Nie dziwi więc, że istnieją bardziej niecierpliwi właściciele stron, którzy nie chcą tyle czekać. Czy są dostępne jakieś inne rozwiązania? Oczywiście, jednak nie są tak efektywne, jak mogłoby się początkowo wydawać.

Najłatwiejszym, ale też bardzo kosztownym wyjściem jest zrobienie użytku z kampanii Google Adwords, co oznacza wykupienie sobie swego rodzaju powierzchni reklamowej w samej wyszukiwarce Google. Osoba pozycjonowana dobiera frazy, na które strona ma być promowana i tak od razu pokazuje się ona w czołówce, nad organicznymi wynikami. Choć można przyznać, że brzmi to rewelacyjnie, takie wyjście ma pewne wady. Przede wszystkim strona jest podpisana jako reklama, a takim wielu użytkowników Internetu po prostu nie ufa, do tego odprowadzana jest nieduża opłata za każde kliknięcie w adres z miejsca reklamowego. Najbardziej uciążliwe jest także to, że po zawieszeniu kampanii, strona klienta momentalnie spada z topów, podczas gdy zerwanie współpracy z agencją pozycjonującą przekłada się na dość powolny spadek z pierwszych miejsc.

Odmienną metodą może być wykorzystanie potęgi docierania do targetu, jaką dają social media. Sęk w tym, że media społecznościowe to ogromnie niepewne miejsce do zwiększania ruchu, a najlepsze efekty mają wirusowe posty – coś, czego nie można zaplanować. W przypadku popularnej tematyki pozycjonowanej strony istnieje jednak szansa całkiem sporego sukcesu przy korzystaniu z opcji na Facebooku promowania postów. W takim wypadku sytuację najlepiej oceni ekspert i pomoże dokonać wyboru w kwestii dodatkowego pozycjonowania w tym stylu.

Wystrzegajcie się nieposiadających doświadczenia pozycjonerów

Wskazaliśmy wcześniej, iż odpowiednio wypozycjonowana strona jest podstawą sukcesu w w marketingu internetowym, ale błędem byłoby rozpoczęcie współpracy z pierwszą z brzegu agencją SEO. W naszym kraju jest ich mnóstwo, lecz nieliczne mają porządne wyniki. Trzeba wystrzegać się nieprofesjonalnych firm, które mogą potraktować stronę klienta jak pole do eksperymentów, testując na niej zasłyszane z niepewnego źródła pomysły. Takie działania mogą w najgorszym wypadku zaszkodzić stronie, czyniąc ją później nie do odratowania, czego następstwem będzie tylko zmiana domeny na nową – a tego żaden właściciel strony by nie chciał. Nasza firma korzysta z własnoręcznie opracowanych metod, przy czym wszystkie próby przeprowadzamy na własnych serwisach testowych. Z tego powodu jesteśmy w stanie zaoferować wyłącznie sprawdzone metody.

Istnieją i tacy pozycjonerzy, którzy wykorzystują fakt nieprzewidywalności procesu SEO i podpisują umowy na dwanaście lub dwadzieścia cztery miesiące. W tym okresie rzadko dzielą się raportami, brak wzrostów najczęściej tłumacząc nieprzewidywalnymi algorytmami Google’a. Związany umową klient marnuje tylko czas, podczas gdy za minimum wysiłku taka nieuczciwa agencja dostaje każdego miesiąca określoną sumę pieniędzy, psując powszechny wizerunek firm pozycjonujacych w oczach klientów. Dodatkowo, kiedy klient poszukuje później lepszej agencji, by rozpoczęła prawdziwe pozycjonowanie i zniwelowała ewentualne problemy, musi liczyć się z tym, że będzie trzeba posprzątać pozostawiony przez poprzednika bałagan, co zwykle nie jest takie łatwe.

Pozycjonowania stron Łódź

Zaufaj skutecznemu podejściu, zaufaj naszej firmie

Wysokie miejsce w wynikach wyszukiwania jest fundamentalną kwestią dla każdego klienta i lekceważąc optymalizację SEO w zupełności, niepotrzebnie ograniczamy zasięgi strony. Nasza agencja dobiera stawki indywidualnie, także nawet nieduże przedsiębiorstwa lokalne stawiające na Internet mogą przemyśleć SEO, gdyż zwiększenie dochodów może być nieporównywalnie większe niż pieniądze wydane na firmę SEO. Naszym przepisem na sukces jest indywidualne podejście i służymy wieloletnim doświadczeniem. Warto też odnotować, że staramy się mieć w miarę stały kontakt z klientem, pisząc o skokach w wynikach wyszukiwania i będąc otwartym na planowane zmiany w serwisie. Jeśli przykładowo klient zdecyduje się dodać nową kategorię towarów w swoim sklepie albo stworzyć nową filię w innym mieście – takimi pomysłami zajmiemy się już na starcie, by możliwie jak najskuteczniej zająć się tym pod kątem pozycjonowania.

Trudno przecenić zalety, jakie daje optymalizacja SEO stron. Nasza agencja posiada nie tylko fachowych pozycjonerów, ale także copywriterów z lekkim piórem, którzy nie mają kłopotów z przyswojeniem tematyki sklepu klienta i napisaniem rzeczowych treści. Wiemy, że taka synergia nie tylko jest przepisem na to, by zdobyć pierwsze miejsca w Google’u, ale również przełoży się na urozmaicenie strony ciekawymi tekstami. Dlatego też mamy pewność co do najwyższej jakości przeprowadzanych działań, czego dowodem są nasi zadowoleni klienci.

X