Pozycjonowanie Lublin

Pozycjonowanie stron Lublin

Posiadając stronę lub sklep internetowy, fundamentem powodzenia jest uzyskanie jak największego ruchu ludzi. Dzięki temu taka strona może się rozszerzać – reklamodawcy proponują lepiej płatne oferty i więcej potencjalnych klientów ogląda produkty klienta. Rodzi się w tym miejscu pytanie, jak zadbać o taki ruch. Co oddziałuje na wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania Google? Pozory mogą mylić i nie jest to ani wysokość odwiedzin, ani długość obecności na rynku ani nawet zaufanie ze strony odwiedzających. O najwyższe miejsca w wynikach (tzw. topy) troszczy się przede wszystkim pozycjoner i jego metody SEO. Nasza firma pomoże Ci osiągnąć czołówkę wyników wyszukiwania w rekordowym czasie:

 

FORMULARZ KONTAKTOWY

 

Z jakiego powodu wysoka pozycja w Google’u to tak znacząca sprawa?

Można pomyśleć, że lepiej byłoby zainwestować w klasyczną promocję i przebić się do świadomości ludzi na tyle, by bezpośrednio wpisywali link naszej strony. Niestety to wygląda jednak tak, że gdy czegoś potrzebujemy, przeważnie zasięgamy pomocy wyszukiwarki, nawet mimo pamiętania faktycznego adresu. Do tego, zwykle z lenistwa nie sprawdzamy dalszych rezultatów niż pierwsze kilka miejsc. Nieistotne, czy strona danego sklepu wygląda lepiej, jest bardziej intuicyjna czy oferuje bardziej atrakcyjne ceny – jeśli nie pokazuje się w topach, wielu internautów jej po prostu nie znajdzie.

Które czynniki wpływają na pozycję w Google’u? Do zaistnienia w czołówce wyników wyszukiwania powinno się dostosować serwis pod algorytmy Google’a, co po angielsku nazywane jest mianem SEO (Search Engine Optimization). By się tym zająć, podstawą jest agencja pozycjonująca, która znanymi sobie skutecznymi technikami pozycjonującymi zadba o kompleksowe przygotowanie strony pod pozycjonowanie. Stanowi to skomplikowany i dość czasochłonny proces, lecz w rękach znającego się na rzeczy pozycjonera przynosi największe korzyści w kwestii bycia na szczycie listy rezultatów wyszukiwania.

Pozycjonowania Lublin

Dokładne obeznanie na pierwszym miejscu

Aby przygotować stronę internetową do działań pozycjonera, agencja SEO robi najpierw pełny audyt serwisu, by ocenić jego stan wyjściowy. Obejmuje to sprawdzenie takich szczegółów, jak zamieszczone treści, kategorie podstron, obrazki czy czas ładowania, ale również możliwe błędy w kodzie strony czy poprawność metaopisów. Następnie można zasugerować zmiany do wprowadzenia, które poprawią efekty działań pozycjonerskich. W niektórych przypadkach są to dość inwazyjne zmiany, jak na przykład nowy podział kategorii oferowanych towarów w sklepie internetowym, więc warto myśleć o pozycjonowaniu już na etapie projektowania strony, aby później się takimi kwestiami nie przejmować.

Potem wybieramy najistotniejsze słowa kluczowe, po wpisaniu których witryna internetowa klienta miałaby się wyświetlać w wyszukiwarce. Rzecz jasna im jest ich więcej, tym większa szansa, że znajdziemy się w wynikach na zapytanie Internauty, lecz trzeba się skupić przede wszystkim na tych najczęściej wyszukiwanych. Przykładowo dla lekarza weterynarii byłoby trzeba dobrać frazy takie jak „weterynarz”, „przychodnia weterynaryjna” oraz „szpital dla zwierząt”. Sytuacja ulega zmianie, w przypadku gdy właściciel strony woli się skupić tylko na pojedynczym mieście, w którym działa. W takich okolicznościach mówimy o pozycjonowaniu o skali lokalnej, stąd, korzystając z siebie samych jako przykładu, zamiast zwykłych fraz „pozycjonowanie” czy „agencja SEO”, działalibyśmy raczej na frazach „pozycjonowanie Lublin”, „agencja SEO Lublin”, czy nawet „pozycjonowanie stron Lublin”. Jest to świetny sposób na zmniejszanie konkurencji (niewątpliwie na jednym rynku będzie mniej firm niż w na przestrzeni całego kraju) i trafienie do określonych odbiorców.

Podstawy optymalizacji stron

Znajdując się w sytuacji, gdy są już wybrane frazy i gotowy audyt, agencja SEO zaczyna opracowywać odpowiednio skrojone treści, które pomogą stronie osiągnąć wyższe pozycje, czyli „zrobić topy”. Takie artykuły muszą spełniać specjalne warunki, by dostosować się do algorytmów Google’a, ale również powinny być treściwe i przyciągnąć uwagę czytelnika. Nie można zapominać, że pojawią się na stronie klienta i będą stanowiły niejako jej wizytówkę. Właśnie dlatego tak ważne jest znalezienie dobrych copywriterów, którzy zajmą się wszystkim naraz. Nasza firma posiada takie osoby i nie zlecamy pisania tekstów na zewnątrz, narażając klienta na ryzyko niedostatecznych merytorycznie artykułów.

Sama publikacja napisanych w ten sposób tekstów nie wystarczy, to tylko jeden z dwóch filarów pozycjonowania SEO. Pozostałą część stanowi linkowanie (ang. „link building”), czyli rozmaite działania związane z optymalizowaniem poprzez linki prowadzące do strony klienta. Takie działanie to skomplikowany temat i wymaga uważnego pozyskiwania linków, gdyż te źle dobrane mogą niepotrzebnie zaszkodzić. Rozróżniamy linki wewnętrzne, które funkcjonują w obrębie samego serwisu i odsyłają na inne strony w domenie, a także linki zewnętrzne, czyli inne domeny niż pozycjonowana strona, takie jak blogi, artykuły sponsorowane na stronach informacyjnych, katalogi stron czy tego rodzaju miejsca. Jeśli linkowanie przeprowadzone jest poprawnie, strona klienta dostaje od nich „moc”, dzięki której wchodzi na jeszcze wyższe pozycje. Jest to jednak dość kosztowne i dopiero po ustaleniu budżetu klienta jest się w stanie zaplanować takie środki.

Odmienne rozwiązania dla klasycznej optymalizacji SEO

Tworzenie artykułów i linkowanie w rękach doświadczonego pozycjonera przynosi ogromne korzyści, ale jest to niestety długotrwały proces, trwający nawet do kilku miesięcy. Są też okoliczności opóźniające zdobycie czołówki wyników wyszukiwania – Google może nagle zmienić własne algorytmy i wtedy trzeba szukać odmiennych metod. Nasza firma wyjątkowo szybko dostosowuje się do takich zmian, ale wiele agencji ma z tym problem. Dlatego rozumiemy, że istnieją bardziej niecierpliwi właściciele stron, którzy nie chcą tyle czekać. Czy są dostępne jakiekolwiek alternatywy? Oczywiście, jednak nie są tak skuteczne, jak mogłoby się początkowo wydawać.

Najbardziej oczywistym, ale też bardzo drogim rozwiązaniem jest wykorzystanie kampanii Google Adwords, co obejmuje wykupienie sobie swego rodzaju powierzchni reklamowej w samej wyszukiwarce Google. Osoba pozycjonowana wybiera frazy, na które strona ma być widoczna i tak natychmiast pokazuje się ona na samym czele, nad standardowymi wynikami. Choć można przyznać, że brzmi to rewelacyjnie, takie wyjście ma pewne problemy. Przede wszystkim strona jest podpisana jako reklama, a takim większość internautów zwyczajnie nie ufa, do tego naliczana jest mała opłata za każde kliknięcie w adres z tej reklamy. Nieprzyjemne jest też to, że po zrezygnowaniu z kampanii, strona klienta momentalnie znika z czołówki, podczas gdy zaprzestanie współpracy z agencją SEO przekłada się na w miarę powolny spadek z najwyższych miejsc.

Mniej oczywistą metodą jest wykorzystanie potęgi zasięgowej, jaką dają social media. Szkopuł w tym, że social media to wyjątkowo niedające pewności miejsce do poprawiania ruchu, a najskuteczniejsze efekty mają viralowe posty – coś, czego nie da się ustawić. W przypadku interesującej większość tematyki pozycjonowanej strony istnieje jednak szansa wymiernego sukcesu przy korzystaniu z opcji na Facebooku promowania postów. Tutaj sytuację najlepiej oceni ekspert i pomoże podjąć decyzję w kwestii dodatkowego pozycjonowania w tym stylu.

Uważajcie nieposiadających doświadczenia agencji SEO

Pisaliśmy wcześniej, że dobrze zoptymalizowana pod kątem SEO strona to podstawa sukcesu w w marketingu internetowym, ale błędem byłoby rozpoczęcie współpracy z pierwszą lepszą agencją SEO. Na rynku jest ich mnóstwo, lecz tylko niektóre mogą pochwalić się rzeczywistymi wynikami. Trzeba uważać na nieprofesjonalne firmy, które potraktują stronę klienta jak królika doświadczalnego, testując na niej nowe sposoby. Takie metody mogą w najgorszym wypadku zaszkodzić stronie, czyniąc ją później nie do odratowania, czego rozwiązaniem będzie tylko zmiana domeny na świeżą – a tego nikt by nie chciał. Nasza firma korzysta z własnoręcznie sprawdzonych działań, przy czym wszystkie próby przeprowadzamy na własnych serwisach testowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować jedynie sprawdzone rozwiązania.

Istnieją i tacy pozycjonerzy, którzy wykorzystują fakt nieprzewidywalności procesu pozycjonowania i zawierają umowy na dwanaście lub dwadzieścia cztery miesiące. W tym okresie niezbyt chętnie dzielą się raportami, brak wzrostów najczęściej tłumacząc kapryśnymi algorytmami Google’a. Związany umową klient traci tylko czas, podczas gdy za minimum wysiłku taka oszukująca firma dostaje każdego miesiąca określoną sumę pieniędzy, psując ogólny wizerunek pozycjonerów w oczach klientów. Dodatkowo, kiedy klient poszukuje później dobrej agencji, by rozpoczęła rzeczywiste pozycjonowanie i naprawiła ewentualne problemy, musi wziąć pod uwagę to, że należy posprzątać pozostawiony przez poprzednią firmę bałagan, co zwykle nie jest takie proste.

Pozycjonowania stron Lublin

Zaufaj profesjonalizmowi, zaufaj naszej firmie

Wysoka pozycja w rezultatach wyszukiwania jest podstawową kwestią dla każdego właściciela strony internetowej i lekceważąc pozycjonowanie w ogóle, bez potrzeby ograniczamy zasięgi strony. Nasza agencja dostosowuje stawki indywidualnie, stąd nawet nieduże firmy lokalne stawiające na Internet mogą rozważyć SEO, gdyż wzrost dochodów może być nieporównywalnie większe niż pieniądze wydane na agencję pozycjonujacą. Stawiamy na indywidualne podejście i służymy wieloletnim doświadczeniem. Ważnym jest też to, że staramy się mieć w miarę stały kontakt z klientem, pisząc o wzrostach i wspomagając pod kątem SEO planowane zmiany w serwisie. Jeśli np. klient postanowi umieścić nową kategorię towarów w swoim sklepie albo stworzyć nową filię w innym mieście – takimi kwestiami zajmiemy się już na starcie, żeby możliwie jak najskuteczniej zająć się tym pod względem optymalizacji SEO.

Ciężko przecenić zalety, jakie niesie za sobą pozycjonowanie stron. Nasza agencja posiada nie tylko fachowych pozycjonerów, ale także pisarzy treści charakteryzujących się lekkością języka, którzy nie mają problemów z przyswojeniem tematyki strony klienta i utworzeniem merytorycznych treści. Wierzymy, że taka synergia nie tylko pozwoli zdobyć topy, ale także przełoży się na wzbogacenie strony ciekawymi tekstami. Pozwala to nam mieć pewność co do najwyższej jakości przeprowadzanych działań, co potwierdzą nasi zadowoleni klienci.

X