Pozycjonowanie Płock

Pozycjonowanie stron Płock

Prowadząc stronę lub sklep internetowy, trzonem powodzenia jest doprowadzenie do jak największego ruchu użytkowników. Dzięki temu taki serwis może się rozszerzać – reklamodawcy mają lepiej płatne oferty i więcej potencjalnych klientów ogląda produkty klienta. Rodzi się w tym miejscu pytanie, w jaki sposób zadbać o takie liczby wyświetleń. Co działa na wysokość pozycji w wyszukiwarce Google? W przeciwieństwie do tego, co mogłoby się wydawać, nie jest to ani ilość odwiedzin, ani długość obecności na rynku ani nawet przywiązanie ze strony odwiedzających. O czołowe miejsca w wynikach (tzw. topy) odpowiedzialny jest przede wszystkim pozycjoner i jego metody SEO. Wybierając naszą firmę, masz gwarancję topów w krótkim czasie:

 

FORMULARZ KONTAKTOWY

 

Z jakiego powodu wysoka pozycja w wynikach wyszukiwarki to tak warta uwagi kwestia?

Może się wydawać, że lepiej byłoby zainwestować w zwykłą reklamę i przebić się do świadomości użytkowników Internetu na tyle, by bezpośrednio wpisywali adres naszej strony. Rzeczywistość wygląda jednak w taki sposób, że kiedy czegoś potrzebujemy, zazwyczaj zasięgamy pomocy wyszukiwarki, nawet mimo pamiętania sprawdzonego adresu. Do tego, zwykle z wygody nie sprawdzamy dalszych wyników niż początkowe parę pozycji. Nieistotne, czy strona danego sklepu prezentuje się lepiej, jest bardziej responsywna czy proponuje niższe ceny – jeśli nie ma jej w czołówce wyników, przeważająca część internautów jej po prostu nie dojrzy.

Co oddziałuje na miejsce w wyszukiwarce? Do zaistnienia na czołowych miejscach wyników wyszukiwania należy zoptymalizować serwis pod algorytmy Google’a, co w języku angielskim nazywane jest mianem SEO (Search Engine Optimization). By tego dokonać, wymagana jest agencja SEO, która znanymi sobie sprawdzonymi sposobami zadba o dokładne przygotowanie strony pod zdobywanie czołówek wyników. Stanowi to skomplikowany i dość czasochłonny proces, lecz w rękach wprawnego pozycjonera przynosi największe rezultaty w kwestii obecności na szczycie listy rezultatów wyszukiwania.

Pozycjonowania Płock

Należyte obeznanie na pierwszym miejscu

Aby przygotować stronę internetową do działań pozycjonera, agencja SEO robi na początku kompleksowy audyt serwisu, by poznać jego stan wyjściowy. Obejmuje to zbadanie takich szczegółów, jak zamieszczone treści, podkategorie, grafiki czy prędkość wczytywania, ale też mogące wystąpić błędy w kodzie strony czy poprawność opisów wyświetlanych w wynikach wyszukiwarki. Następnie można zasugerować zmiany do zaimplementowania, które poprawią efekty działań pozycjonera. W niektórych przypadkach są to dość inwazyjne zmiany, jak chociażby nowy podział kategorii produktów w sklepie internetowym, stąd też warto myśleć o agencji SEO już na etapie pierwszych projektów strony, by później się takimi rzeczami nie przejmować.

Potem wybieramy najbardziej istotne słowa kluczowe, po wpisaniu których strona klienta miałaby się pojawiać w wyszukiwarce. Oczywiście im jest ich więcej, tym większa szansa, że znajdziemy się w wynikach na zapytanie Internauty, ale trzeba się skupić przede wszystkim na tych najczęściej wyszukiwanych. W ramach przykładu dla klienta będącego weterynarzem byłoby trzeba dobrać frazy typu „weterynarz”, „przychodnia weterynaryjna” oraz „szpital dla zwierząt”. Sytuacja jest zupełnie inna, w przypadku gdy klient chce się skupić wyłącznie na jednym mieście, w którym działa. Wtedy mówimy o pozycjonowaniu o skali lokalnej, więc, korzystając z siebie samych jako przykładu, zamiast zwykłych fraz „pozycjonowanie” czy „agencja SEO”, działalibyśmy raczej na frazach „pozycjonowanie Płock”, „agencja SEO Płock”, czy nawet „pozycjonowanie stron Płock”. Jest to wysoce skuteczny sposób na zmniejszanie konkurencji (bo przecież na lokalnym rynku będzie mniej firm niż w w całym kraju) i trafienie do konkretnych odbiorców.

Podstawy pozycjonowania SEO

Mając wybrane frazy i gotowy audyt, pozycjoner zaczyna opracowywać odpowiednio skrojone treści, które pomogą stronie wejść na wyższe pozycje, czyli „zrobić topy”. Takie artykuły muszą spełniać specjalne wytyczne, by dopasować się do algorytmów wyszukiwarki Google, ale też powinny być treściwe i skupiać uwagę czytelnika. W końcu pojawią się na stronie pozycjonowanej osoby i będą robiły za jej wizytówkę. Właśnie dlatego tak ważne jest wyszukanie dobrych copywriterów, którzy będą w stanie zaopiekować się wszystkim naraz. Nasza agencja posiada takie osoby i nie zlecamy tworzenia treści na zewnątrz, narażając klienta na ryzyko niedostatecznych merytorycznie treści.

Sama publikacja napisanych w ten sposób artykułów nie wystarczy, to tylko jeden z dwóch filarów pozycjonowania SEO. Pozostałą część stanowi tworzenie bazy linków (ang. „link building”), czyli różnorodne działania powiązane z optymalizacją poprzez linki prowadzące do strony klienta. Takie linkowanie to skomplikowany temat i wymaga uważnego pozyskiwania linków, bo te źle dobrane mogą mocno zaszkodzić. Wyróżniamy linki wewnętrzne, które działają w obrębie samej strony i odsyłają na podstrony, a także linki zewnętrzne, czyli inne domeny niż pozycjonowana strona, przykładowo blogi, treści sponsorowane na stronach informacyjnych, katalogi stron czy podobne miejsca. Jeśli linkowanie zrobione jest prawidłowo, strona klienta otrzymuje od nich „moc”, dzięki której wchodzi na jeszcze wyższe pozycje. Ma to jednak swoją cenę i dopiero po poznaniu budżetu klienta można zaplanować takie środki.

Inne metody dla klasycznej optymalizacji SEO

Publikowanie tekstów i linkowanie w rękach wprawnego pozycjonera przynosi ogromne korzyści, lecz jest to niestety długotrwały proces, trwający nawet do kilku miesięcy. Są też przypadki wydłużające zdobycie topów – Google może nagle zmienić własne algorytmy i wtedy trzeba szukać innych sposobów. Nasza agencja bardzo sprawnie dostosowuje się do takich zmian, ale wiele pozycjonerów ma z tym problem. Nic więc dziwnego, że istnieją bardziej niecierpliwi właściciele stron, którzy nie mają ochoty tyle czekać. Czy istnieją jakieś inne rozwiązania? Naturalnie, że tak, jednak nie są tak skuteczne, jak mogłoby się początkowo wydawać.

Najbardziej oczywistym, ale też bardzo drogim rozwiązaniem jest skorzystanie z kampanii Google Adwords, co obejmuje wykupienie sobie miejsca reklamowego w samej wyszukiwarce Google. Klient dobiera frazy, na które strona ma być promowana i tak od razu pokazuje się ona na samym czele, nad „zwykłymi” wynikami. Choć można przyznać, że brzmi to rewelacyjnie, takie wyjście ma swoje problemy. Przede wszystkim strona jest podpisana jako reklama, a takim ogrom internautów po prostu nie ufa, do tego odliczana jest nieduża opłata za każde kliknięcie w link z miejsca reklamowego. Najbardziej uciążliwe jest także to, że po zawieszeniu kampanii, strona klienta w chwilę spada z czołówki, podczas gdy zerwanie współpracy z agencją SEO przekłada się na w miarę powolny spadek z topowych miejsc.

Inną metodą może być wykorzystanie potęgi zasięgowej, jaką dają media społecznościowe. Problem w tym, że media społecznościowe to ogromnie niedające pewności miejsce do zwiększania ruchu, a najmocniejsze efekty mają wirusowe posty – coś, czego nie da się ustawić. W przypadku interesującej większość tematyki pozycjonowanej strony jest jednak szansa całkiem sporego sukcesu przy używaniu opcji na Facebooku promowania wpisów. Tutaj sytuację odpowiednio oceni pozycjoner i pomoże dokonać wyboru w kwestii dodatkowego pozycjonowania w tej formie.

Uważajcie nieposiadających doświadczenia pozycjonerów

Pisaliśmy już, że odpowiednio wypozycjonowana strona jest podstawą sukcesu w w marketingu internetowym, ale błędem byłoby zawieranie współpracy z pierwszą lepszą firmą pozycjonującą. Na rynku funkcjonuje ich mnóstwo, lecz tylko niektóre mają porządne wyniki. Trzeba uważać na nieprofesjonalne firmy, które potraktują stronę klienta jak pole do eksperymentów, testując na niej zasłyszane z niepewnego źródła sposoby. Takie działania mogą wręcz wpłynąć negatywnie na stronę, czyniąc ją praktycznie nie do odratowania, czego następstwem będzie tylko zmiana domeny na inną – a tego nikt by nie chciał. Nasza agencja korzysta z samodzielnie opracowanych metod, przy czym wszystkie próby przeprowadzamy na własnych stronach testowych. Dzięki temu możemy zaoferować jedynie sprawdzone metody.

Są też i tacy pozycjonerzy, którzy korzystają z nieprzewidywalności procesu pozycjonowania i zawierają umowy na 12 albo 24 miesiące. W tym okresie niechętnie dzielą się raportami, brak wzrostów najczęściej tłumacząc niezrozumiałymi algorytmami Google’a. Związany umową klient marnuje tylko czas, z kolei za minimum wysiłku taka nieuczciwa agencja dostaje każdego miesiąca określoną sumę pieniędzy, niszcząc ogólny wizerunek agencji SEO w oczach klientów. Do tego, kiedy klient szuka później dobrej agencji, by rozpoczęła prawdziwe pozycjonowanie i naprawiła ewentualne szkody, musi liczyć się z tym, że należy uprzątnąć pozostawiony przez poprzednią firmę bałagan, co nie zawsze jest takie łatwe.

Pozycjonowania stron Płock

Zaufaj profesjonalizmowi, zaufaj naszej agencji

Czołowa pozycja w wynikach wyszukiwania jest podstawową kwestią dla każdego właściciela strony internetowej i lekceważąc optymalizację SEO w ogóle, bezsensownie ograniczamy zasięgi strony. Nasza agencja dostosowuje stawki indywidualnie, stąd nawet nieduże przedsiębiorstwa lokalne stawiające na Internet powinny przemyśleć SEO, bo wzrost dochodów może być nieporównywalnie większe niż pieniądze wydane na pozycjonera. Naszym przepisem na sukces jest indywidualne podejście i możemy się pochwalić wieloletnim doświadczeniem. Warto też odnotować, że staramy się mieć w miarę stały kontakt z klientem, informując o skokach w wynikach wyszukiwania i wspomagając pod kątem SEO planowane zmiany w serwisie. Jeśli przykładowo klient zdecyduje się dodać nową kategorię towarów w swoim sklepie albo utworzyć nową filię w kolejnym mieście – takimi sytuacjami zajmiemy się już na starcie, by możliwie jak najskuteczniej zająć się tym pod kątem optymalizacji SEO.

Trudno przecenić efekty, jakie niesie za sobą pozycjonowanie stron. Nasza agencja posiada nie tylko umiejętnych pozycjonerów, ale także copywriterów charakteryzujących się lekkością języka, którzy nie mają kłopotów z opanowaniu podstaw tematyki strony klienta i utworzeniem merytorycznych treści. Wiemy, że taka synergia nie tylko pozwoli zdobyć pierwsze miejsca w Google’u, ale również przełoży się na urozmaicenie strony ciekawymi artykułami. Pozwala to nam mieć pewność co do najlepszej jakości świadczonych usług, co potwierdzą nasi zadowoleni klienci.

X