Pozycjonowanie Poznań

Pozycjonowanie stron Poznań

Posiadając stronę lub sklep internetowy, fundamentem sukcesu jest doprowadzenie do jak największego ruchu osób. Przez to taki serwis może się powiększać – reklamodawcy dają lepiej płatne oferty i więcej internautów ogląda produkty klienta. Powstaje tutaj pytanie, jak zadbać o takie liczby wyświetleń. Co ma wpływ na wysoką pozycję w wyszukiwarce Google? Wbrew pozorom nie jest to ani ilość wejść, ani długość obecności na rynku ani nawet zaufanie ze strony odwiedzających. O pierwsze miejsca w wynikach (tzw. topy) odpowiedzialny jest przede wszystkim ekspert od pozycjonowania i jego metody SEO. Nie trać czasu na inne firmy, nasza agencja pomoże Ci zaistnieć w Internecie:

 

FORMULARZ KONTAKTOWY

 

Z jakiego powodu wysoka pozycja w Google’u to tak znacząca sprawa?

Może się wydawać, że lepiej byłoby zainwestować w zwykłą reklamę i przebić się do świadomości użytkowników Internetu na tyle, by bezpośrednio wpisywali link naszej strony. Faktycznie to wygląda jednak tak, że jeżeli czegoś potrzebujemy, najczęściej korzystamy z wyszukiwarki, nawet mimo znajomości konkretnego adresu. Co więcej, zwykle z lenistwa nie sprawdzamy niższych wyników niż początkowe kilka miejsc. Bez znaczenia, czy strona danego sklepu wygląda lepiej, jest bardziej intuicyjna czy oferuje korzystniejsze ceny – jeśli nie widnieje w czołówce wyników, wielu internautów jej po prostu nie odnajdzie.

Co wpływa na pozycję w Google’u? Do zaistnienia na czołowych miejscach wyników wyszukiwania należy przerobić portal klienta pod algorytmy Google’a, co w języku angielskim nazywane jest określenie SEO (Search Engine Optimization). By się tym zająć, wymagana jest agencja SEO, która znanymi sobie zaawansowanymi sposobami zadba o odpowiednie przygotowanie strony pod pozycjonowanie. Stanowi to skomplikowany i dość czasochłonny proces, ale w rękach wprawnego pozycjonera przynosi największe efekty w kwestii bycia w czołówce listy rezultatów wyszukiwania.

Pozycjonowania Poznań

Należyte obeznanie na pierwszym miejscu

Chcąc przygotować stronę internetową do kampanii SEO, agencja SEO przeprowadza najpierw pełny audyt serwisu, by poznać jego stan wyjściowy. Obejmuje to zbadanie takich szczegółów, jak zamieszczone treści, kategorie podstron, grafiki czy prędkość wczytywania, ale również mogące wystąpić błędy w kodzie strony czy poprawność opisów wyświetlanych w wynikach wyszukiwarki. Dzięki temu można zasugerować zmiany do wprowadzenia, które zwiększą efekty działań pozycjonerskich. Nieraz są to dość inwazyjne zmiany, jak na przykład nowy podział kategorii produktów w sklepie internetowym, stąd też warto myśleć o agencji SEO już na etapie pierwszych projektów strony, aby później się takimi kwestiami nie martwić.

W następnej kolejności wybieramy najbardziej istotne słowa kluczowe, po wpisaniu których witryna internetowa klienta miałaby się wyświetlać w Google’u. Niewątpliwie im jest ich więcej, tym bardziej prawdopodobne, że wstrzelimy się w zapytanie Internauty, lecz trzeba się skupić przede wszystkim na tych najczęściej wyszukiwanych. Przykładowo dla lekarza weterynarii byłoby trzeba dobrać frazy w stylu „weterynarz”, „przychodnia weterynaryjna” oraz „szpital dla zwierząt”. Sytuacja ulega zmianie, jeśli osoba pozycjonowana woli się skupić tylko na pojedynczym mieście, w jakim działa. W takich okolicznościach mówimy o pozycjonowaniu o skali lokalnej, stąd, korzystając z siebie samych jako przykładu, zamiast zwykłych fraz „pozycjonowanie” czy „agencja SEO”, działalibyśmy raczej na frazach „pozycjonowanie Poznań”, „agencja SEO Poznań”, czy nawet „pozycjonowanie stron Poznań”. Jest to świetny sposób na zmniejszanie konkurencji (bo przecież na lokalnym rynku będzie mniej firm niż w na przestrzeni całego kraju) i dotarcie do konkretnych odbiorców.

Fundamenty optymalizacji stron

Mając wybrane słowa kluczowe i gotowy audyt, agencja SEO zaczyna zlecać odpowiednie treści, które pomogą stronie zawalczyć o wyższe pozycje, czyli „zrobić topy”. Takie artykuły muszą spełniać specjalne wymagania, by dostosować się do algorytmów Google’a, ale również powinny być treściwe i przyciągnąć uwagę czytelnika. Nie można zapominać, że pojawią się na stronie pozycjonowanej osoby i będą służyły za jej wizytówkę. Z racji tego tak ważne jest dobranie dobrych copywriterów, którzy zajmą się wszystkim naraz. Nasza firma posiada takie osoby i nie zlecamy tworzenia treści innym osobom, narażając klienta na ryzyko słabych merytorycznie artykułów.

Sama publikacja napisanych w ten sposób treści nie wystarczy, to tylko część fundamentalnych działań pozycjonowania SEO. Pozostałą część stanowi linkowanie (z angielskiego „link building”), czyli wielorakie działania związane z optymalizowaniem poprzez linki prowadzące do strony klienta. Takie działanie to skomplikowany temat i wymaga uważnego pozyskiwania adresów, gdyż te nieodpowiednie mogą poważnie zaszkodzić. Całość dzielimy na linki wewnętrzne, które funkcjonują w obrębie samej strony i odsyłają na inne strony w domenie, oraz linki zewnętrzne, tj. inne źródła niż pozycjonowana strona, przykładowo blogi, treści sponsorowane na stronach informacyjnych, katalogi stron czy tego typu miejsca. Jeśli linkowanie zrobione jest prawidłowo, strona klienta otrzymuje od nich „siłę”, dzięki której wchodzi na jeszcze wyższe miejsca. Trzeba jednak pamiętać o kosztach takiego przedsięwzięcia i dopiero po poznaniu budżetu klienta jest się w stanie zaplanować takie działania.

Inne metody dla pozycjonowania SEO

Publikacja tekstów i linkowanie w rękach wprawnego pozycjonera przynosi wielkie korzyści, ale jest to niestety długotrwały proces, trwający nawet do paru miesięcy. Są też czynniki opóźniające zdobycie topów – Google może znienacka zmienić swoje algorytmy i wtedy trzeba szukać innych sposobów. Nasza agencja wyjątkowo sprawnie dostosowuje się do takich zmian, ale wiele pozycjonerów ma z tym kłopot. Nic więc dziwnego, że istnieją bardziej niecierpliwi właściciele stron, którzy nie chcą tyle czekać. Czy istnieją jakiekolwiek inne rozwiązania? Oczywiście, jednak nie są tak interesujące, jak mogłoby się początkowo wydawać.

Najbardziej oczywistym, ale też bardzo drogim wyjściem jest zrobienie użytku z kampanii Google Adwords, co obejmuje wykupienie sobie miejsca reklamowego w samej wyszukiwarce Google. Klient dobiera frazy, na które strona ma być promowana i tak natychmiast pokazuje się ona na samym początku, nad „zwykłymi” wynikami. Chociaż brzmi to znakomicie, takie wyjście ma swoje problemy. Przede wszystkim strona jest podpisana jako reklama, a takim większość internautów zwyczajnie nie ufa, do tego odliczana jest nieduża opłata za każde kliknięcie w link z tej reklamy. Nieprzyjemne jest też to, że po zrezygnowaniu z kampanii, strona klienta momentalnie spada ze szczytu, podczas gdy zerwanie współpracy z pozycjonerem przekłada się na całkiem powolny spadek z topowych miejsc.

Mniej oczywistą metodą może być skorzystanie z potęgi docierania do targetu, jaką dają media społecznościowe. Szkopuł w tym, że media społecznościowe to wyjątkowo niedające pewności miejsce do poprawiania ruchu, a najskuteczniejsze efekty mają viralowe posty – coś, czego nie można ustawić. W przypadku interesującej większość tematyki naszej strony istnieje jednak szansa całkiem sporego sukcesu przy używaniu wewnątrzfacebookowego promowania postów. Tutaj sytuację odpowiednio oceni ekspert i pomoże dokonać wyboru w kwestii dodatkowego pozycjonowania w tym stylu.

Uważajcie niedoświadczonych firm pozycjonujących

Pisaliśmy wyżej, iż odpowiednio wypozycjonowana strona jest fundamentem dla sukcesu w Internecie, ale błędem byłoby zawieranie współpracy z pierwszą z brzegu agencją SEO. W naszym kraju jest ich mnóstwo, lecz tylko niektóre mogą pochwalić się realnymi wynikami. Trzeba uważać na nieprofesjonalne firmy, które mogą potraktować stronę klienta jak pole do eksperymentów, testując na niej niesprawdzone pomysły. Takie działania mogą wręcz zaszkodzić stronie, czyniąc ją później nie do odratowania, czego skutkiem będzie tylko zmiana domeny na inną – a tego żaden klient by nie chciał. Nasza agencja korzysta z własnoręcznie opracowanych działań, przy czym wszystkie eksperymenty wykonujemy na własnych serwisach testowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować jedynie sprawdzone rozwiązania.

Istnieją i tacy pozycjonerzy, którzy korzystają z nieprzewidywalności procesu pozycjonowania i podpisują umowy na dwanaście lub dwadzieścia cztery miesiące. W tym okresie rzadko dzielą się informacjami o postępach, brak wzrostów najczęściej tłumacząc nieprzewidywalnymi algorytmami Google’a. Związany umową klient marnuje tylko czas, podczas gdy za minimum wysiłku taka nieuczciwa agencja dostaje każdego miesiąca określoną sumę pieniędzy, niszcząc powszechny wizerunek firm pozycjonujacych w oczach klientów. Do tego, kiedy klient poszukuje później uczciwej agencji, by rozpoczęła rzeczywiste pozycjonowanie i naprawiła ewentualne problemy, musi wziąć pod uwagę to, że będzie trzeba posprzątać pozostawiony przez poprzednią firmę bałagan, co nie zawsze jest takie łatwe.

Pozycjonowania stron PoznańZaufaj skutecznemu podejściu, zaufaj naszej agencji

Wysokie miejsce w wynikach wyszukiwania jest podstawową kwestią dla każdego klienta i lekceważąc optymalizację SEO w zupełności, niepotrzebnie ograniczamy zasięgi strony. Nasza agencja dostosowuje stawki indywidualnie, więc nawet nieduże przedsiębiorstwa lokalne stawiające na Internet powinny rozważyć SEO, bo wzrost dochodów będzie w porównaniu znacznie większe niż pieniądze wydane na pozycjonera. Naszym sekretem indywidualne podejście i szczycimy się wieloletnim doświadczeniem. Warto też odnotować, że staramy się mieć w miarę stały kontakt z klientem, pisząc o skokach w wynikach wyszukiwania i wspomagając pod kątem SEO planowane zmiany w serwisie. Jeśli przykładowo klient postanowi dodać nową kategorię produktów w swoim sklepie albo utworzyć nową filię w innym mieście – takimi pomysłami zajmiemy się już na starcie, by możliwie jak najlepiej zająć się tym pod kątem pozycjonowania.

Trudno przecenić efekty, jakie daje optymalizacja SEO stron. Nasza firma posiada nie tylko fachowych pozycjonerów, ale także copywriterów charakteryzujących się lekkim piórem, którzy nie mają problemów z przyswojeniem tematyki strony klienta i utworzeniem merytorycznych treści. Wierzymy, że takie połączenie nie tylko pozwoli zdobyć topy, ale również przełoży się na wzbogacenie strony ciekawymi treściami. Pozwala to nam mieć pewność co do najlepszej jakości przeprowadzanych działań, czego dowodem są nasi zadowoleni klienci.

X