Pozycjonowanie Radom

Pozycjonowanie stron Radom

Prowadząc stronę lub sklep w Internecie, podstawą powodzenia jest wygenerowanie jak największego ruchu ludzi. Przez to taka strona może się powiększać – reklamodawcy proponują ciekawsze oferty i więcej osób ogląda produkty klienta. Powstaje w tym miejscu pytanie, w jaki sposób zadbać o takie liczby wyświetleń. Co wpływa na wysokość pozycji w wynikach wyszukiwania Google? Wbrew pozorom nie jest to ani liczba wyświetleń, ani długość obecności w branży ani nawet zaufanie ze strony odwiedzających. O czołowe miejsca w wynikach (tzw. topy) troszczy się przede wszystkim ekspert od pozycjonowania i jego metody SEO. Nasza agencja pozycjonowanie ma w małym palcu, skontaktuj się z nami już teraz:

 

FORMULARZ KONTAKTOWY

 

Z jakiego powodu wysoka pozycja w wynikach wyszukiwarki to tak ważna sprawa?

Ktoś może stwierdzić, że lepiej byłoby zainwestować w standardową promocję i przebić się do świadomości Polaków na tyle, by sami wpisywali adres naszej strony. Niestety to wygląda jednak w taki sposób, że jeżeli czegoś potrzebujemy, zazwyczaj zasięgamy pomocy wyszukiwarki, nawet mimo pamiętania konkretnego adresu. Do tego, zwykle z wygody nie sprawdzamy dalszych wyników niż początkowe parę miejsc. Nieistotne, czy strona danego sklepu wygląda lepiej, jest bardziej wygodna w użytkowaniu czy ma niższe ceny – jeśli nie pokazuje się w czołówce wyników, większość internautów jej po prostu nie dostrzeże.

Które czynniki wpływają na pozycję w wyszukiwarce? Do zaistnienia w czołówce wyników wyszukiwania powinno się przerobić portal klienta pod algorytmy Google’a, co z angielskiego nazywane jest określenie SEO (Search Engine Optimization). By się tym zająć, wymagana jest agencja pozycjonerska, która znanymi sobie skutecznymi technikami pozycjonującymi zadba o kompleksowe przygotowanie strony pod pozycjonowanie. Stanowi to skomplikowany i dość czasochłonny proces, lecz w rękach obeznanego pozycjonera przynosi największe efekty w kwestii obecności na szczycie listy rezultatów wyszukiwania.

Pozycjonowania Radom

Należyte obeznanie jest najważniejsze

Chcąc przygotować stronę internetową do procesu pozycjonowania, agencja SEO robi w pierwszej kolejności dokładny audyt serwisu, by poznać jego stan wyjściowy. Obejmuje to sprawdzenie takich szczegółów, jak zamieszczone treści, kategorie podstron, obrazki czy czas ładowania, ale też mogące wystąpić błędy w kodzie strony czy poprawność metaopisów. Następnie można zasugerować zmiany do zaimplementowania, które poprawią efekty działań pozycjonera. Czasem są to dość znaczące zmiany, jak na przykład nowy podział kategorii oferowanych towarów w sklepie internetowym, więc warto myśleć o współpracy z pozycjonerem już na etapie pierwszych projektów strony, aby później się takimi kwestiami nie przejmować.

Następnie wybieramy najważniejsze słowa kluczowe, po wpisaniu których strona klienta miałaby się pojawiać w Google’u. Naturalnie im jest ich więcej, tym większa szansa, że znajdziemy się w wynikach na zapytanie Internauty, ale należy się skupić przede wszystkim na tych najczęściej wyszukiwanych. Przykładowo dla klienta będącego weterynarzem byłoby trzeba dobrać frazy takie jak „weterynarz”, „przychodnia weterynaryjna” oraz „szpital dla zwierząt”. Sytuacja jest zupełnie inna, kiedy osoba pozycjonowana pragnie się skupić wyłącznie na jednym mieście, w jakim działa. W takich okolicznościach mówimy o pozycjonowaniu o skali lokalnej, więc, korzystając z siebie samych jako przykładu, zamiast zwykłych fraz „pozycjonowanie” czy „agencja SEO”, skupilibyśmy się raczej na frazach „pozycjonowanie Radom”, „agencja SEO Radom”, czy wręcz „pozycjonowanie stron Radom”. Jest to świetny sposób na zmniejszanie konkurencji (w końcu na jednym rynku będzie mniej firm niż w w całej Polsce) i dotarcie do wybranych odbiorców.

Fundamenty działań SEO

Mając wybrane frazy i gotowy audyt, pozycjoner zaczyna opracowywać odpowiednie treści, jakie pomogą stronie osiągnąć wyższe pozycje, czyli „zrobić topy”. Tego rodzaju teksty muszą spełniać specjalne wymagania, by dopasować się do algorytmów wyszukiwarki Google, ale również muszą być treściwe i skupiać uwagę czytelnika. Nie można zapominać, że pojawią się na stronie klienta i będą służyły za jej wizytówkę. Z racji tego tak ważne jest dobranie dobrych copywriterów, którzy zajmą się wszystkim naraz. Nasza firma posiada takie osoby i nie zlecamy tworzenia treści na zewnątrz, narażając klienta na ryzyko niedostatecznych merytorycznie artykułów.

Samo opublikowanie napisanych w ten sposób treści nie wystarczy, to tylko część fundamentalnych działań pozycjonowania SEO. Pozostałą część stanowi linkowanie (z angielskiego „link building”), czyli rozmaite działania związane z optymalizacją poprzez linki odsyłające do strony klienta. Takie działanie to złożona kwestia i wymaga uważnego pozyskiwania linków, gdyż te nieodpowiednie mogą poważnie napsuć krwi. Wyróżniamy linki wewnętrzne, które działają w obrębie samej strony i odsyłają na inne strony w domenie, a także linki zewnętrzne, czyli inne domeny niż pozycjonowana strona, przykładowo blogi, artykuły sponsorowane na stronach informacyjnych, katalogi stron czy tego typu miejsca. Jeśli linkowanie wykonane jest odpowiednio, strona klienta dostaje od nich „siłę”, dzięki której zajmuje jeszcze wyższe miejsca. Trzeba jednak pamiętać o kosztach takiego przedsięwzięcia i dopiero po ustaleniu budżetu klienta można zaplanować takie rzeczy.

Odmienne rozwiązania dla pozycjonowania SEO

Pisanie treści i linkowanie w rękach doświadczonego pozycjonera przynosi znaczące korzyści, lecz jest to niestety czasochłonny proces, trwający nawet do paru miesięcy. Są też czynniki wydłużające zdobycie topów – Google może nagle zmienić swoje algorytmy i wtedy trzeba szukać odmiennych metod. Nasza firma wyjątkowo sprawnie dostosowuje się do takich zmian, lecz wiele pozycjonerów ma z tym problem. Dlatego rozumiemy, że istnieją bardziej zniecierpliwieni klienci, którzy nie mają ochoty tyle czekać. Czy istnieją jakieś inne rozwiązania? Oczywiście, jednak nie są tak interesujące, jak mogłoby się początkowo wydawać.

Najbardziej oczywistym, ale też bardzo drogim wyjściem jest zrobienie użytku z kampanii Google Adwords, co obejmuje wykupienie sobie miejsca reklamowego w samej wyszukiwarce Google. Klient wybiera słowa kluczowe, na które strona ma być promowana i tak natychmiast pokazuje się ona na samej górze, nad „zwykłymi” wynikami. Choć można przyznać, że brzmi to rewelacyjnie, takie rozwiązanie ma pewne wady. W pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na to, że strona jest oznaczona jako reklama, a takim ogrom internautów zwyczajnie nie ufa, do tego naliczana jest nieduża opłata za każde kliknięcie w link z miejsca reklamowego. Nieprzyjemne jest też to, że po zrezygnowaniu z kampanii, strona klienta w mgnieniu oka znika z topów, podczas gdy zaprzestanie współpracy z agencją SEO przekłada się na w miarę powolny spadek z pierwszych miejsc.

Kolejną metodą może być wykorzystanie potęgi docierania do targetu, jaką dają media społecznościowe. Sęk w tym, że media społecznościowe to bardzo niedające pewności miejsce do powiększania ruchu, a najlepsze efekty mają wirusowe posty – coś, czego nie da się ustawić. W przypadku interesującej większość tematyki danej strony istnieje jednak szansa całkiem sporego sukcesu przy korzystaniu z opcji na Facebooku promowania wpisów. W takim wypadku sytuację odpowiednio oceni specjalista i pomoże dokonać wyboru w kwestii dodatkowego pozycjonowania w tym stylu.

Wystrzegajcie się nieposiadających doświadczenia agencji SEO

Pisaliśmy wcześniej, że poprawnie zoptymalizowana pod kątem SEO strona to podstawa sukcesu w Internecie, ale błędem byłoby nawiązanie współpracy z pierwszą z brzegu agencją SEO. W naszym kraju jest ich mnóstwo, lecz nieliczne mają prawdziwe wyniki. Trzeba uważać na nieprofesjonalne firmy, które potraktują stronę klienta jak pole do eksperymentów, testując na niej niesprawdzone pomysły. Takie metody mogą w najgorszym wypadku zaszkodzić stronie, czyniąc ją później nie do odratowania, czego rozwiązaniem będzie tylko zmiana domeny na nową – a tego żaden właściciel strony by nie chciał. Nasza firma korzysta z samodzielnie opracowanych działań, przy czym wszystkie eksperymenty wykonujemy na własnych serwisach testowych. Dzięki temu możemy zaoferować tylko sprawdzone rozwiązania.

Istnieją i tacy pozycjonerzy, którzy korzystają z nieprzewidywalności procesu SEO i zawierają umowy na dwanaście lub dwadzieścia cztery miesiące. W tym czasie nieczęsto dzielą się raportami, brak wzrostów najczęściej próbując wyjaśnić nieprzewidywalnymi algorytmami Google’a. Związany umową klient marnuje tylko czas, podczas gdy za minimum wysiłku taka oszukująca firma dostaje comiesięczną sumę pieniędzy, psując ogólny wizerunek firm pozycjonujacych w oczach klientów. Dodatkowo, kiedy klient szuka później dobrej agencji, by rozpoczęła prawdziwe pozycjonowanie i naprawiła ewentualne problemy, musi liczyć się z tym, że będzie trzeba uprzątnąć pozostawiony przez poprzednika bałagan, co nie zawsze jest takie łatwe.

Pozycjonowania stron Radom

Zaufaj doświadczeniu, zaufaj naszej agencji

Wysokie miejsce w wynikach wyszukiwania jest podstawową kwestią dla każdego właściciela strony internetowej i lekceważąc optymalizację SEO w ogóle, bezsensownie ograniczamy zasięgi strony. Nasza agencja dostosowuje stawki indywidualnie, dlatego nawet nieduże przedsiębiorstwa lokalne stawiające na Internet mogą przemyśleć SEO, gdyż wzrost dochodów może być nieporównywalnie większe niż pieniądze wydane na agencję pozycjonujacą. Naszym przepisem na sukces jest indywidualne podejście i możemy się pochwalić wieloletnim doświadczeniem. Nie jest również bez znaczenia to, że staramy się mieć w miarę stały kontakt z klientem, informując o wzrostach i wspomagając pod kątem SEO planowane zmiany w serwisie. Jeśli przykładowo klient postanowi dołożyć nową kategorię produktów w swoim sklepie lub stworzyć nową filię w innym mieście – takimi pomysłami zajmiemy się już na samym początku, żeby możliwie jak najdokładniej zająć się tym pod kątem pozycjonowania.

Trudno przecenić zalety, jakie daje pozycjonowanie stron. Nasza firma ma nie tylko doświadczonych pozycjonerów, ale także copywriterów z lekkością języka, którzy nie mają problemów z przyswojeniem tematyki strony klienta i utworzeniem porządnych treści. Wiemy, że takie połączenie nie tylko jest przepisem na to, by zdobyć topy, ale również przełoży się na urozmaicenie strony ciekawymi artykułami. Pozwala to nam mieć pewność co do najwyższej jakości świadczonych usług, czego dowodem są nasi zadowoleni klienci.

X