Pozycjonowanie Sopot

Pozycjonowanie stron Sopot

Posiadając stronę lub sklep internetowy, podstawą powodzenia jest wygenerowanie jak największego ruchu użytkowników. Przez to taki serwis może się rozszerzać – reklamodawcy proponują bardziej korzystne oferty i więcej osób ogląda produkty klienta. Powstaje jednak pytanie, jakim sposobem zadbać o taki ruch. Co oddziałuje na wysokość pozycji w wyszukiwarce Google? Wbrew pozorom nie jest to ani wysokość wejść, ani długość obecności na rynku ani nawet zaufanie ze strony odwiedzających. O pierwsze miejsca w wynikach (tzw. topy) odpowiedzialny jest przede wszystkim specjalista od pozycjonowania i jego techniki SEO. Przestań być niewidoczny dla potencjalnych klientów i rozpocznij z nami współprace już teraz:

 

FORMULARZ KONTAKTOWY

 

Dlaczego wysokie miejsce w wyszukiwarce to tak istotna kwestia?

Może się wydawać, że lepiej byłoby zainwestować w klasyczną promocję i przebić się do świadomości Polaków na tyle, by sami wprowadzali adres naszej strony. Faktycznie to wygląda jednak w taki sposób, że gdy czegoś potrzebujemy, zazwyczaj korzystamy z wyszukiwarki, nawet mimo pamiętania faktycznego adresu. Co więcej, zwykle z lenistwa nie sprawdzamy niższych rezultatów niż początkowe kilka miejsc. Nieistotne, czy strona danego sklepu sprawia lepsze wrażenie, jest bardziej wygodna w użytkowaniu czy proponuje korzystniejsze ceny – jeśli nie pokazuje się w topach, przeważająca część internautów jej po prostu nie znajdzie.

Co wpływa na pozycję w Google’u? Do zaistnienia na czołowych miejscach wyników wyszukiwania należy dostosować portal klienta pod algorytmy Google’a, co z angielskiego nazywane jest akronimem SEO (Search Engine Optimization). By tego dokonać, podstawą jest agencja pozycjonerska, która znanymi sobie sprawdzonymi technikami pozycjonującymi zadba o należyte przygotowanie strony pod zdobywanie czołówek wyników. Jest to skomplikowany i dość czasochłonny proces, jednak w rękach profesjonalnego pozycjonera przynosi największe efekty w kwestii obecności na szczycie listy rezultatów wyszukiwania.

Pozycjonowania SopotNależyte obeznanie jest najważniejsze

Chcąc przyszykować stronę internetową do kampanii SEO, agencja SEO przeprowadza najpierw dokładny audyt serwisu, by ustalić jego stan wyjściowy. Obejmuje to zbadanie takich szczegółów, jak zamieszczone treści, podkategorie, obrazki czy prędkość wczytywania, ale również możliwe błędy w kodzie strony czy poprawność metaopisów. Dzięki temu można zasugerować zmiany do wprowadzenia, które zmaksymalizują efekty działań pozycjonera. Zdarza się, że są to dość duże zmiany, jak chociażby nowy podział kategorii oferowanych towarów w sklepie internetowym, więc warto myśleć o pozycjonowaniu już na etapie pierwszych projektów strony, by później się takimi rzeczami nie martwić.

Następnie wybieramy najistotniejsze słowa kluczowe, po wpisaniu których witryna internetowa klienta miałaby się wyświetlać w wyszukiwarce. Naturalnie im jest ich więcej, tym bardziej prawdopodobne, że wstrzelimy się w zapytanie Internauty, lecz należy się skupić przede wszystkim na tych najczęściej wyszukiwanych. W ramach przykładu dla klienta będącego weterynarzem byłoby trzeba dobrać frazy w stylu „weterynarz”, „przychodnia weterynaryjna” oraz „szpital dla zwierząt”. Sytuacja wygląda inaczej, kiedy właściciel strony pragnie się skupić wyłącznie na pojedynczym mieście, w którym działa. W takich okolicznościach mówimy o pozycjonowaniu lokalnym, więc, korzystając z naszej pracy SEO jako przykładu, zamiast zwykłych fraz „pozycjonowanie” czy „agencja SEO”, skupilibyśmy się raczej na frazach „pozycjonowanie Sopot”, „agencja SEO Sopot”, a nawet „pozycjonowanie stron Sopot”. Jest to świetny sposób na ograniczanie konkurencji (bo przecież na jednym rynku będzie mniej firm niż w na przestrzeni całego kraju) i trafienie do określonych odbiorców.

Filary optymalizacji stron

Znajdując się w sytuacji, gdy są już wybrane słowa kluczowe i gotowy audyt, pozycjoner zaczyna zlecać odpowiednio skrojone treści, które pomogą stronie osiągnąć wyższe pozycje, czyli „zrobić topy”. Takie artykuły muszą spełniać specjalne warunki, by dostosować się do algorytmów Google’a, ale jednocześnie powinny być treściwe i skupiać uwagę czytelnika. Nie można zapominać, że pojawią się na stronie klienta i będą stanowiły niejako jej wizytówkę. Właśnie dlatego tak ważne jest dobranie dobrych copywriterów, którzy będą w stanie zaopiekować się wszystkim naraz. Nasza firma posiada takie osoby i nie zlecamy pisania tekstów innym osobom, narażając klienta na ryzyko niedostatecznych merytorycznie treści.

Sama publikacja napisanych w ten sposób treści nie wystarczy, to tylko jeden z dwóch filarów pozycjonowania SEO. Pozostałą część stanowi tworzenie bazy linków (ang. „link building”), czyli wielorakie działania powiązane z optymalizowaniem poprzez linki prowadzące do strony klienta. Takie linkowanie to skomplikowany temat i wymaga uważnego pozyskiwania adresów, ponieważ te źle dobrane mogą poważnie napsuć krwi. Całość dzielimy na linki wewnętrzne, które funkcjonują w obrębie samej strony i odsyłają na inne strony w domenie, a także linki zewnętrzne, czyli inne źródła niż pozycjonowana strona, przykładowo blogi, treści sponsorowane na stronach informacyjnych, katalogi stron czy tego rodzaju miejsca. Jeśli linkowanie wykonane jest prawidłowo, strona klienta otrzymuje od nich „siłę”, dzięki której wskakuje na jeszcze wyższe pozycje. Jest to jednak dość kosztowne i dopiero po poznaniu budżetu klienta jest się w stanie zaplanować takie działania.

Odmienne rozwiązania dla klasycznej optymalizacji SEO

Publikacja treści i linkowanie w rękach doświadczonego pozycjonera przynosi znaczące korzyści, ale jest to niestety czasochłonny proces, zajmujący nawet do paru miesięcy. Są też czynniki wydłużające zdobycie czołówki wyników wyszukiwania – Google może nagle zmienić swoje algorytmy i wtedy trzeba szukać innych sposobów. Nasza firma bardzo sprawnie dostosowuje się do takich zmian, lecz wiele pozycjonerów ma z tym kłopot. Nic więc dziwnego, że istnieją bardziej niecierpliwi właściciele stron, którzy nie chcą tyle czekać. Czy można znaleźć jakiekolwiek alternatywy? Oczywiście, jednak nie są tak interesujące, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać.

Najprostszym, ale też bardzo drogim rozwiązaniem jest zrobienie użytku z kampanii Google Adwords, na co składa się wykupienie sobie swego rodzaju powierzchni reklamowej u samego Google’a. Osoba pozycjonowana dobiera frazy, na które strona ma być pozycjonowana i tak natychmiast pokazuje się ona w czołówce, nad „zwykłymi” wynikami. Chociaż brzmi to rewelacyjnie, takie wyjście ma swoje wady. Przede wszystkim strona jest oznaczona jako reklama, a takim wielu użytkowników Internetu zwyczajnie nie ufa, do tego odliczana jest nieduża opłata za każde kliknięcie w adres z miejsca reklamowego. Nieprzyjemne jest również to, że po zakończeniu kampanii, strona klienta momentalnie spada ze szczytu, podczas gdy zakończenie współpracy z pozycjonerem przekłada się na dość powolny spadek z najwyższych miejsc.

Odmienną metodą jest skorzystanie z potęgi zasięgowej, jaką dają social media. Problem w tym, że media społecznościowe to wyjątkowo niedające pewności miejsce do zwiększania ruchu, a najlepsze efekty mają wirusowe posty – coś, czego nie można ustawić. W przypadku popularnej tematyki danej strony jest jednak szansa wymiernego sukcesu przy używaniu wewnątrzfacebookowego promowania wpisów. W takim wypadku sytuację najlepiej oceni pozycjoner i pomoże podjąć decyzję w kwestii dodatkowego pozycjonowania w tej formie.

Uważajcie nieposiadających doświadczenia firm pozycjonujących

Wskazaliśmy wyżej, iż dobrze wypozycjonowana strona to podstawa sukcesu w w marketingu internetowym, ale błędem byłoby rozpoczęcie współpracy z pierwszą z brzegu agencją SEO. Na rynku jest ich sporo, lecz nieliczne mogą pochwalić się rzeczywistymi wynikami. Trzeba uważać na nieprofesjonalne firmy, które mogą potraktować stronę klienta jak pole do eksperymentów, testując na niej niesprawdzone sposoby. Takie metody mogą wręcz zaszkodzić stronie, czyniąc ją praktycznie nie do uratowania, czego rozwiązaniem będzie tylko zmiana domeny na świeżą – a tego żaden klient by nie chciał. Nasza firma korzysta z własnoręcznie przetestowanych metod, przy czym wszystkie eksperymenty wykonujemy na własnych serwisach testowych. Dzięki temu możemy zaoferować jedynie sprawdzone metody.

Istnieją i tacy pozycjonerzy, którzy korzystają z nieprzewidywalności procesu SEO i podpisują umowy na dwanaście lub dwadzieścia cztery miesiące. W tym okresie rzadko dzielą się informacjami o postępach, brak wzrostów najczęściej próbując wyjaśnić nieprzewidywalnymi algorytmami Google’a. Związany umową klient traci tylko czas, podczas gdy za minimum wysiłku taka oszukująca firma dostaje każdego miesiąca określoną sumę pieniędzy, niszcząc ogólny wizerunek firm pozycjonujacych w oczach klientów. Dodatkowo, kiedy klient szuka później dobrej agencji, by rozpoczęła rzeczywiste pozycjonowanie i zniwelowała ewentualne problemy, musi wziąć pod uwagę to, że należy posprzątać pozostawiony przez poprzednią firmę bałagan, co zwykle nie jest takie proste.

Pozycjonowania stron SopotZaufaj profesjonalizmowi, zaufaj naszej firmie

Wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania jest fundamentalną kwestią dla każdego właściciela strony internetowej i lekceważąc pozycjonowanie w ogóle, niepotrzebnie limitujemy zasięgi strony. Nasza firma dobiera stawki indywidualnie, także nawet nieduże firmy lokalne stawiające na Internet mogą przemyśleć SEO, bo zwiększenie dochodów może być w porównaniu znacznie większe niż pieniądze wydane na agencję pozycjonujacą. Wierzymy w indywidualne podejście i możemy się pochwalić wieloletnim doświadczeniem. Warto też odnotować, że staramy się mieć w miarę stały kontakt z klientem, pisząc o skokach w wynikach wyszukiwania i będąc otwartym na planowane zmiany w serwisie. Jeśli na ten przykład klient zdecyduje się dodać nową kategorię towarów w swoim sklepie lub stworzyć nową filię w kolejnym mieście – takimi rzeczami zajmiemy się już na samym początku, żeby możliwie jak najbardziej dokładnie zająć się tym pod kątem wchodzenia na pierwsze miejsca wyników wyszukiwania.

Trudno przecenić pozytywne skutki, jakie niesie za sobą optymalizacja SEO stron. Nasza agencja posiada nie tylko doświadczonych pozycjonerów, ale także copywriterów z lekkością języka, którzy nie mają kłopotów z opanowaniu podstaw tematyki strony klienta i stworzeniem fachowych treści. Wiemy, że taka synergia nie tylko jest przepisem na to, by zdobyć pierwsze miejsca w Google’u, lecz także przełoży się na urozmaicenie strony ciekawymi tekstami. Pozwala to nam mieć pewność co do najwyższej jakości świadczonych usług, czego wyraz stanowią nasi zadowoleni klienci.

X