Pozycjonowanie Toruń

Pozycjonowanie stron Toruń

Posiadając stronę lub sklep internetowy, fundamentem sukcesu jest doprowadzenie do jak największego ruchu osób. Dzięki temu taki serwis może się rozwijać – reklamodawcy dają lepiej płatne oferty i więcej osób ogląda produkty klienta. Pozostaje jednak pytanie, w jaki sposób zadbać o taki ruch. Co działa na wysokość pozycji w wyszukiwarce Google? W przeciwieństwie do tego, co mogłoby się wydawać, nie jest to ani ilość wejść, ani długość obecności na rynku ani nawet przywiązanie ze strony odwiedzających. O czołowe miejsca w wynikach (tzw. topy) dba przede wszystkim specjalista od pozycjonowania i jego metody SEO. Szkoda czasu na tkwienie poza pierwszą dziesiątką. Skontaktuj się z naszą firmą, korzystając z poniższego formularza:

 

FORMULARZ KONTAKTOWY

 

Z jakiego powodu wysoka pozycja w wynikach wyszukiwarki to tak istotna sprawa?

Może się wydawać, że lepiej byłoby zainwestować w klasyczną reklamę i przebić się do świadomości ludzi na tyle, by bezpośrednio wpisywali adres naszej strony. Rzeczywistość wygląda jednak tak, że jeżeli czegoś potrzebujemy, na ogół kierujemy się do wyszukiwarki, nawet mimo znajomości sprawdzonego adresu. Co więcej, zwykle z wygody nie sprawdzamy bardziej oddalonych wyników niż początkowe parę pozycji. Nieistotne, czy strona danego sklepu wygląda lepiej, jest bardziej responsywna czy oferuje niższe ceny – jeśli nie ma jej w topach, wielu ludzi jej po prostu nie dostrzeże.

Co wpływa na miejsce w Google’u? Do zaistnienia w czołówce wyników wyszukiwania trzeba przerobić serwis pod algorytmy Google’a, co po angielsku nazywane jest określenie SEO (Search Engine Optimization). By się tym zająć, potrzebna jest agencja SEO, która znanymi sobie zaawansowanymi technikami pozycjonującymi zadba o kompleksowe przygotowanie strony pod zdobywanie czołówek wyników. Stanowi to skomplikowany i całkiem czasochłonny proces, jednak w rękach obeznanego pozycjonera przynosi największe efekty w kwestii bycia na szczycie listy rezultatów wyszukiwania.

Pozycjonowania Toruń

Dokładne przygotowanie się przede wszystkim

Aby dostosować stronę internetową do działań pozycjonera, agencja SEO wykonuje najpierw pełny audyt serwisu, by ocenić jego stan wyjściowy. Obejmuje to sprawdzenie takich aspektów, jak zamieszczone treści, kategorie podstron, grafiki czy prędkość wczytywania, ale również możliwe błędy w kodzie strony czy poprawność metaopisów. Dzięki temu można zasugerować zmiany do zaimplementowania, które zwiększą efekty działań pozycjonera. W niektórych przypadkach są to dość inwazyjne zmiany, jak chociażby nowy podział kategorii oferowanych towarów w sklepie internetowym, stąd też warto myśleć o agencji SEO już na etapie pierwszych projektów strony, żeby później się takimi rzeczami nie martwić.

Potem wybieramy najbardziej istotne słowa kluczowe, po wpisaniu których witryna internetowa klienta miałaby się pojawiać w Google’u. Niewątpliwie im jest ich więcej, tym większa szansa, że wstrzelimy się w zapytanie Internauty, lecz trzeba się skupić przede wszystkim na tych najczęściej wyszukiwanych. Przykładowo dla klienta będącego weterynarzem byłoby trzeba dobrać frazy takie jak „weterynarz”, „przychodnia weterynaryjna” oraz „szpital dla zwierząt”. Sytuacja ulega zmianie, jeśli właściciel strony woli się skupić wyłącznie na pojedynczym mieście, w którym działa. W takich okolicznościach mówimy o pozycjonowaniu lokalnym, więc, korzystając z siebie samych jako przykładu, zamiast zwykłych fraz „pozycjonowanie” czy „agencja SEO”, działalibyśmy raczej na frazach „pozycjonowanie Toruń”, „agencja SEO Toruń”, czy wręcz „pozycjonowanie stron Toruń”. Jest to wysoce skuteczny sposób na zmniejszanie konkurencji (bo przecież na lokalnym rynku będzie mniej firm niż w w całej Polsce) i dotarcie do określonych odbiorców.

Filary optymalizacji stron

Znajdując się w sytuacji, gdy są już wybrane słowa kluczowe i gotowy audyt, agencja SEO zaczyna tworzyć odpowiednie treści, jakie pomogą stronie zawalczyć o wyższe pozycje, czyli „zrobić topy”. Tego rodzaju teksty muszą spełniać specjalne warunki, by dostosować się do algorytmów Google’a, ale też powinny być treściwe i przyciągnąć uwagę czytelnika. Nie można zapominać, że pojawią się na stronie klienta i będą robiły za jej wizytówkę. Z tego też powodu tak ważne jest wyszukanie dobrych copywriterów, którzy zajmą się wszystkim naraz. Nasza firma posiada takie osoby i nie zlecamy pisania tekstów na zewnątrz, narażając klienta na ryzyko słabych merytorycznie treści.

Samo opublikowanie napisanych w ten sposób treści nie wystarczy, to tylko jeden z dwóch filarów pozycjonowania SEO. Pozostałą część stanowi tworzenie bazy linków (ang. „link building”), czyli rozmaite działania związane z optymalizowaniem poprzez linki odsyłające do strony klienta. Takie działanie to skomplikowany temat i wymaga uważnego pozyskiwania linków, gdyż te niewłaściwe mogą poważnie utrudnić pozycjonowanie. Rozróżniamy linki wewnętrzne, które działają w obrębie samej strony i odsyłają na podstrony, oraz linki zewnętrzne, tj. inne domeny niż pozycjonowana strona, na przykład blogi, artykuły sponsorowane na stronach informacyjnych, katalogi stron czy podobne miejsca. Jeśli linkowanie zrobione jest właściwie, strona klienta dostaje od nich „siłę”, dzięki której wskakuje na jeszcze wyższe pozycje. Nie jest to jednak tanie i dopiero po ustaleniu budżetu klienta da się zaplanować takie środki.

Alternatywne rozwiązania dla klasycznej optymalizacji SEO

Publikacja treści i linkowanie w rękach wprawnego pozycjonera przynosi wielkie korzyści, lecz jest to niestety czasochłonny proces, trwający nawet do paru miesięcy. Są też okoliczności wydłużające zdobycie topów – Google może nagle zmienić własne algorytmy i wtedy trzeba szukać innych metod. Nasza agencja wyjątkowo szybko dostosowuje się do takich zmian, lecz wiele firm ma z tym kłopot. Dlatego rozumiemy, że istnieją bardziej zniecierpliwieni klienci, którzy nie mają ochoty tyle czekać. Czy są dostępne jakieś alternatywy? Naturalnie, że tak, jednak nie są tak skuteczne, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać.

Najłatwiejszym, ale też bardzo kosztownym rozwiązaniem jest zrobienie użytku z kampanii Google Adwords, co obejmuje wykupienie sobie swego rodzaju powierzchni reklamowej u samego Google’a. Klient przedstawia słowa kluczowe, na które strona ma być promowana i tak momentalnie pokazuje się ona na samym początku, nad standardowymi wynikami. Choć można przyznać, że brzmi to świetnie, takie rozwiązanie ma swoje wady. Przede wszystkim strona jest oznaczona jako reklama, a tym ogrom internautów po prostu nie ufa, do tego odliczana jest mała opłata za każde kliknięcie w link z miejsca reklamowego. Najbardziej uciążliwe jest też to, że po zakończeniu kampanii, strona klienta w mgnieniu oka spada ze szczytu, podczas gdy zakończenie współpracy z pozycjonerem przekłada się na w miarę powolny spadek z pierwszych miejsc.

Kolejną metodą jest wykorzystanie potęgi docierania do targetu, jaką dają social media. Problem w tym, że social media to ogromnie niepewne miejsce do zwiększania ruchu, a najlepsze efekty mają wirusowe posty – coś, czego nie da się ustawić. W przypadku popularnej tematyki pozycjonowanej strony istnieje jednak szansa całkiem sporego sukcesu przy używaniu wewnątrzfacebookowego promowania wpisów. Tutaj sytuację najlepiej oceni pozycjoner i pomoże podjąć decyzję w kwestii dodatkowego pozycjonowania w tej formie.

Uważajcie nieposiadających doświadczenia agencji SEO

Wskazaliśmy wcześniej, iż odpowiednio wypozycjonowana strona to podstawa sukcesu w Internecie, ale błędem byłoby zawieranie współpracy z pierwszą z brzegu firmą pozycjonującą. Na rynku funkcjonuje ich sporo, lecz tylko niektóre mają prawdziwe wyniki. Trzeba uważać na nieprofesjonalne firmy, które potraktują stronę klienta jak królika doświadczalnego, testując na niej niesprawdzone pomysły. Takie działania mogą w najgorszym wypadku zaszkodzić stronie, czyniąc ją później nie do odratowania, czego skutkiem będzie tylko zmiana domeny na świeżą – a tego żaden klient by nie chciał. Nasza agencja korzysta z własnoręcznie opracowanych działań, przy czym wszystkie eksperymenty wykonujemy na własnych stronach testowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować wyłącznie sprawdzone metody.

Istnieją i tacy pozycjonerzy, którzy wykorzystują fakt nieprzewidywalności procesu pozycjonowania i zawierają umowy na 12 albo 24 miesiące. W tym okresie nieczęsto dzielą się informacjami o postępach, brak wzrostów najczęściej próbując wyjaśnić kapryśnymi algorytmami Google’a. Związany umową klient marnuje tylko czas, podczas gdy za minimum wysiłku taka oszukująca firma dostaje comiesięczną sumę pieniędzy, ośmieszając ogólny wizerunek agencji SEO w oczach klientów. Gdyby tego było mało, kiedy klient szuka później profesjonalnej agencji, by rozpoczęła skuteczne pozycjonowanie i naprawiła ewentualne szkody, musi wziąć pod uwagę to, że będzie trzeba posprzątać pozostawiony przez poprzednika bałagan, co nie zawsze jest takie łatwe.

Pozycjonowania stron ToruńZaufaj skutecznemu podejściu, zaufaj naszej agencji

Wysokie miejsce w rezultatach wyszukiwania jest fundamentalną kwestią dla każdego klienta i lekceważąc optymalizację SEO w ogóle, bez potrzeby limitujemy zasięgi strony. Nasza firma dobiera stawki indywidualnie, dlatego nawet nieduże przedsiębiorstwa lokalne stawiające na Internet powinny przemyśleć SEO, gdyż zwiększenie dochodów będzie w porównaniu znacznie większe niż pieniądze wydane na pozycjonera. Wierzymy w indywidualne podejście i szczycimy się wieloletnim doświadczeniem. Warto też odnotować, że staramy się mieć w miarę stały kontakt z klientem, informując o wzrostach i będąc otwartym na planowane zmiany w serwisie. Jeśli na ten przykład klient zdecyduje się umieścić nową kategorię produktów w swoim sklepie lub stworzyć nową filię w kolejnym mieście – takimi rzeczami zajmiemy się już na samym początku, aby możliwie jak najskuteczniej zająć się tym pod kątem optymalizacji SEO.

Ciężko przecenić zalety, jakie niesie za sobą pozycjonowanie stron. Nasza firma posiada nie tylko profesjonalnych pozycjonerów, ale także pisarzy treści z lekkim piórem, którzy nie mają kłopotów z opanowaniu podstaw tematyki strony klienta i napisaniem rzeczowych treści. Mamy pewność, że taka synergia nie tylko pozwoli zdobyć topy, ale również przełoży się na wzbogacenie strony ciekawymi tekstami. Pozwala to nam mieć pewność co do najlepszej jakości przeprowadzanych działań, czego dowodem są nasi zadowoleni klienci.

X