Pozycjonowanie Warszawa

Pozycjonowanie stron Warszawa

Prowadząc stronę lub sklep w Internecie, podstawą powodzenia jest doprowadzenie do jak największego ruchu osób. Przez to taki serwis może się rozwijać – reklamodawcy dają lepiej płatne oferty i więcej internautów ogląda produkty klienta. Powstaje w tym miejscu pytanie, jak zadbać o takie wyniki. Co działa na miejsce w czołówce w wyszukiwarce Google? W przeciwieństwie do tego, co mogłoby się wydawać, nie jest to ani ilość wyświetleń, ani długość obecności na rynku ani nawet zaufanie ze strony odwiedzających. O najwyższe miejsca w wynikach (tzw. topy) odpowiedzialny jest przede wszystkim pozycjoner i jego działania SEO. Utknąłeś daleko w wynikach wyszukiwarki Google? Pomożemy wejść na pierwsze miejsca:

 

FORMULARZ KONTAKTOWY

 

Z jakiego powodu wysoka pozycja w wynikach wyszukiwarki to tak znacząca sprawa?

Można pomyśleć, że lepiej byłoby zainwestować w zwykłą promocję i przebić się do świadomości użytkowników Internetu na tyle, by sami wpisywali adres naszej strony. Tak naprawdę to wygląda jednak w taki sposób, że jeśli czegoś potrzebujemy, przeważnie zasięgamy pomocy wyszukiwarki, nawet mimo znajomości sprawdzonego adresu. Mało tego, zwykle z lenistwa nie sprawdzamy niższych wyników niż pierwsze kilka miejsc. Nie ma znaczenia, czy strona danego sklepu robi lepsze wrażenie, jest bardziej intuicyjna czy oferuje bardziej atrakcyjne ceny – jeśli nie pokazuje się w topach, przeważająca część ludzi jej po prostu nie znajdzie.

Co oddziałuje na pozycję w wyszukiwarce? Do zaistnienia na czołowych miejscach wyników wyszukiwania powinno się przerobić portal klienta pod algorytmy Google’a, co z angielskiego nazywane jest akronimem SEO (Search Engine Optimization). By tego dokonać, niezbędna jest agencja SEO, która znanymi sobie działającymi sposobami zadba o odpowiednie przygotowanie strony pod pozycjonowanie. Jest to skomplikowany i stosunkowo czasochłonny proces, lecz w rękach obeznanego pozycjonera przynosi największe korzyści w kwestii obecności na szczycie listy rezultatów wyszukiwania.

Pozycjonowania WarszawaWłaściwe przygotowanie się na pierwszym miejscu

By dostosować stronę internetową do kampanii SEO, agencja SEO robi w pierwszej kolejności dokładny audyt serwisu, by ustalić jego stan wyjściowy. Obejmuje to sprawdzenie takich elementów, jak zamieszczone treści, kategorie podstron, obrazki czy czas ładowania, ale również ewentualne błędy w kodzie strony czy poprawność opisów wyświetlanych w wynikach wyszukiwarki. Dzięki temu można zasugerować zmiany do zaimplementowania, które poprawią efekty działań pozycjonera. Zdarza się, że są to dość duże zmiany, jak chociażby nowy podział kategorii produktów w sklepie internetowym, dlatego warto myśleć o pozycjonowaniu już na etapie pierwszych projektów strony, żeby później się takimi kwestiami nie martwić.

Potem wybieramy najbardziej istotne słowa kluczowe, po wpisaniu których strona klienta miałaby się pojawiać w Google’u. Naturalnie im jest ich więcej, tym bardziej prawdopodobne, że wstrzelimy się w zapytanie Internauty, ale trzeba się skupić przede wszystkim na tych najczęściej wyszukiwanych. W ramach przykładu dla weterynarza byłoby trzeba dobrać frazy w stylu „weterynarz”, „przychodnia weterynaryjna” oraz „szpital dla zwierząt”. Sytuacja ulega zmianie, kiedy osoba pozycjonowana pragnie się skupić tylko na pojedynczym mieście, w jakim działa. Wtedy mówimy o pozycjonowaniu o skali lokalnej, więc, korzystając z siebie samych jako przykładu, zamiast zwykłych fraz „pozycjonowanie” czy „agencja SEO”, skupilibyśmy się raczej na frazach „pozycjonowanie Warszawa”, „agencja SEO Warszawa”, czy wręcz „pozycjonowanie stron Warszawa”. Jest to wysoce skuteczny sposób na zmniejszanie konkurencji (bo przecież na rynku stanowiącym jedno miasto będzie mniej firm niż w w całym kraju) i trafienie do określonych odbiorców.

Fundamenty pozycjonowania SEO

Znajdując się w sytuacji, gdy są już wybrane słowa kluczowe i gotowy audyt, agencja SEO zaczyna tworzyć odpowiednie treści, które pomogą stronie zawalczyć o wyższe pozycje, czyli „zrobić topy”. Tego rodzaju teksty muszą spełniać specjalne wymagania, by dopasować się do algorytmów Google’a, ale jednocześnie powinny być treściwe i skupiać uwagę czytelnika. Nie można zapominać, że pojawią się na stronie klienta i będą robiły za jej wizytówkę. Właśnie dlatego tak ważne jest dobranie dobrych copywriterów, którzy zajmą się wszystkim naraz. Nasza firma posiada takie osoby i nie zlecamy pisania tekstów na zewnątrz, narażając klienta na ryzyko słabych merytorycznie artykułów.

Sama publikacja napisanych w ten sposób tekstów nie wystarczy, to tylko część fundamentalnych działań pozycjonowania SEO. Pozostałą część stanowi tworzenie bazy linków (z angielskiego „link building”), czyli różnorodne działania związane z optymalizowaniem poprzez linki prowadzące do strony klienta. Takie linkowanie to złożona kwestia i wymaga uważnego pozyskiwania linków, bo te źle dobrane mogą mocno utrudnić pozycjonowanie. Rozróżniamy linki wewnętrzne, które funkcjonują w obrębie samej strony i odsyłają na podstrony, a także linki zewnętrzne, a więc inne źródła niż pozycjonowana strona, przykładowo blogi, treści sponsorowane na stronach informacyjnych, katalogi stron czy tego typu miejsca. Jeśli linkowanie wykonane jest prawidłowo, strona klienta zyskuje od nich „moc”, dzięki której zajmuje jeszcze wyższe pozycje. Trzeba jednak pamiętać o kosztach takiego przedsięwzięcia i dopiero po określeniu budżetu klienta da się zaplanować takie rzeczy.

Inne rozwiązania dla pozycjonowania SEO

Tworzenie treści i linkowanie w rękach wprawnego pozycjonera przynosi wielkie korzyści, ale jest to niestety czasochłonny proces, zajmujący nawet do paru miesięcy. Są też przypadki wydłużające zdobycie topów – Google może znienacka zmienić swoje algorytmy i wtedy trzeba szukać nowych metod. Nasza firma wyjątkowo szybko dostosowuje się do takich zmian, ale wiele pozycjonerów ma z tym kłopot. Nie dziwi więc, że istnieją bardziej zniecierpliwieni właściciele stron, którzy nie chcą tyle czekać. Czy są dostępne jakiekolwiek alternatywy? Oczywiście, jednak nie są tak skuteczne, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać.

Najłatwiejszym, ale też bardzo drogim wyjściem jest zrobienie użytku z kampanii Google Adwords, co obejmuje wykupienie sobie miejsca reklamowego u samego Google’a. Osoba pozycjonowana wybiera frazy, na które strona ma być pozycjonowana i tak momentalnie pokazuje się ona na samej górze, nad organicznymi wynikami. Choć można przyznać, że brzmi to świetnie, takie rozwiązanie ma swoje wady. Przede wszystkim strona jest podpisana jako reklama, a tym wielu internautów po prostu nie ufa, do tego odprowadzana jest mała opłata za każde kliknięcie w link z miejsca reklamowego. Najgorsze jest też to, że po zakończeniu kampanii, strona klienta w mgnieniu oka spada ze szczytu, podczas gdy zaprzestanie współpracy z pozycjonerem przekłada się na dość powolny spadek z najwyższych miejsc.

Odmienną metodą może być skorzystanie z potęgi zasięgowej, jaką dają media społecznościowe. Sęk w tym, że social media to wyjątkowo niepewne miejsce do poprawiania ruchu, a najlepsze efekty mają viralowe posty – coś, czego nie można przewidzieć. W przypadku popularnej tematyki danej strony jest jednak szansa całkiem sporego sukcesu przy korzystaniu z opcji na Facebooku promowania wpisów. W takim wypadku sytuację odpowiednio oceni pozycjoner i pomoże podjąć decyzję w kwestii dodatkowego pozycjonowania w tej formie.

Wystrzegajcie się nieposiadających doświadczenia agencji SEO

Pisaliśmy wcześniej, że odpowiednio zoptymalizowana pod kątem SEO strona jest fundamentem dla sukcesu w w marketingu internetowym, ale błędem byłoby rozpoczęcie współpracy z pierwszą z brzegu agencją SEO. W naszym kraju funkcjonuje ich sporo, lecz nieliczne mają realne wyniki. Trzeba wystrzegać się nieprofesjonalnych firm, które potraktują stronę klienta jak królika doświadczalnego, testując na niej zasłyszane z niepewnego źródła pomysły. Takie działania mogą wręcz wpłynąć negatywnie na stronę, czyniąc ją później nie do odratowania, czego następstwem będzie tylko zmiana domeny na świeżą – a tego nikt by nie chciał. Nasza agencja korzysta z własnoręcznie przetestowanych metod, przy czym wszystkie próby wykonujemy na własnych stronach testowych. Z tego powodu jesteśmy w stanie zaoferować wyłącznie sprawdzone rozwiązania.

Są też i tacy pozycjonerzy, którzy wykorzystują fakt nieprzewidywalności procesu pozycjonowania i podpisują umowy na dwanaście lub dwadzieścia cztery miesiące. W tym okresie niezbyt chętnie dzielą się informacjami o postępach, brak wzrostów najczęściej próbując wyjaśnić niezrozumiałymi algorytmami Google’a. Związany umową klient traci tylko czas, podczas gdy za minimum wysiłku taka nieuczciwa firma dostaje comiesięczną sumę pieniędzy, ośmieszając powszechny wizerunek firm pozycjonujacych w oczach klientów. Dodatkowo, kiedy klient szuka później lepszej agencji, by rozpoczęła skuteczne pozycjonowanie i naprawiła ewentualne problemy, musi liczyć się z tym, że będzie trzeba uprzątnąć pozostawiony przez poprzednią firmę bałagan, co nie zawsze jest takie proste.

Pozycjonowania stron Warszawa

Zaufaj doświadczeniu, zaufaj naszej agencji

Wysoka pozycja w rezultatach wyszukiwania jest podstawową kwestią dla każdego klienta i lekceważąc optymalizację SEO w zupełności, bezsensownie ograniczamy zasięgi strony. Nasza firma dobiera stawki indywidualnie, więc nawet nieduże firmy lokalne stawiające na Internet mogą rozważyć SEO, gdyż wzrost dochodów może być nieporównywalnie większe niż pieniądze wydane na firmę SEO. Naszym sekretem indywidualne podejście i szczycimy się wieloletnim doświadczeniem. Ważnym jest też to, że staramy się utrzymywać w miarę stały kontakt z klientem, pisząc o skokach w wynikach wyszukiwania i wspomagając pod kątem SEO planowane zmiany w serwisie. Jeśli np. klient postanowi umieścić nową kategorię produktów w swoim sklepie albo umieścić nową filię w kolejnym mieście – takimi sytuacjami zajmiemy się już na starcie, by możliwie jak najdokładniej zająć się tym pod kątem pozycjonowania.

Trudno przecenić efekty, jakie daje optymalizacja SEO stron. Nasza agencja ma nie tylko profesjonalnych pozycjonerów, ale także pisarzy treści z lekkim piórem, którzy nie mają problemów z opanowaniu podstaw tematyki sklepu klienta i utworzeniem merytorycznych treści. Wiemy, że takie połączenie nie tylko jest przepisem na to, by zdobyć topy, lecz także przełoży się na wzbogacenie strony ciekawymi treściami. Dlatego też mamy pewność co do najlepszej jakości świadczonych usług, czego wyraz stanowią nasi zadowoleni klienci.

X