Pozycjonowanie Wrocław

Pozycjonowanie stron Wrocław

Posiadając stronę lub sklep w Internecie, fundamentem powodzenia jest wygenerowanie jak największego ruchu ludzi. Przez to taki serwis może się powiększać – reklamodawcy mają ciekawsze oferty i więcej internautów ogląda produkty klienta. Powstaje jednak pytanie, w jaki sposób zadbać o takie wyniki. Co działa na wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania Google? Pozory mogą mylić i nie jest to ani liczba wyświetleń, ani czas obecności w branży ani nawet zaufanie ze strony odwiedzających. O czołowe miejsca w wynikach (tzw. topy) dba przede wszystkim pozycjoner i jego działania SEO. Nie ma co tracić czasu, pierwsze miejsca czekają, a nasza firma będzie najlepszym wyborem, by je zdobyć:

 

FORMULARZ KONTAKTOWY

 

Z jakiego względu wysoka pozycja w Google’u to tak warta uwagi kwestia?

Ktoś może stwierdzić, że lepiej byłoby zainwestować w klasyczną promocję i przebić się do świadomości użytkowników Internetu na tyle, by bezpośrednio wpisywali link naszej strony. W rzeczywistości to wygląda jednak w taki sposób, że gdy czegoś potrzebujemy, na ogół kierujemy się do wyszukiwarki, nawet mimo znajomości faktycznego adresu. Co więcej, zwykle z wygody nie sprawdzamy dalszych wyników niż pierwsze kilka pozycji. Nie ma znaczenia, czy strona danego sklepu sprawia lepsze wrażenie, jest bardziej responsywna czy ma korzystniejsze ceny – jeśli nie ma jej w czołówce wyników, przeważająca część internautów jej po prostu nie dostrzeże.

Co oddziałuje na pozycję w wyszukiwarce? Do zaistnienia na samym szczycie wyników wyszukiwania powinno się zoptymalizować portal klienta pod algorytmy Google’a, co z angielskiego nazywane jest akronimem SEO (Search Engine Optimization). By tego dokonać, potrzebna jest agencja pozycjonerów, która znanymi sobie działającymi technikami pozycjonującymi zadba o kompleksowe przygotowanie strony pod pozycjonowanie. Stanowi to skomplikowany i dość czasochłonny proces, lecz w rękach doświadczonego pozycjonera przynosi największe korzyści w zakresie obecności na pierwszych miejscach listy rezultatów wyszukiwania.

Pozycjonowania WrocławWłaściwe obeznanie na pierwszym miejscu

Żeby dostosować stronę internetową do kampanii SEO, agencja SEO wykonuje najpierw pełny audyt serwisu, by poznać jego stan wyjściowy. Obejmuje to sprawdzenie takich elementów, jak zamieszczone treści, kategorie podstron, grafiki czy prędkość wczytywania, ale również mogące wystąpić błędy w kodzie strony czy poprawność metaopisów. Następnie można zasugerować zmiany do wprowadzenia, które poprawią efekty działań pozycjonerskich. Zdarza się, że są to dość duże zmiany, jak chociażby nowy podział kategorii produktów w sklepie internetowym, więc warto myśleć o współpracy z pozycjonerem już na etapie pierwszych projektów strony, by później się takimi kwestiami nie przejmować.

Potem wybieramy najważniejsze słowa kluczowe, po wpisaniu których strona klienta miałaby się pokazywać w wyszukiwarce. Niewątpliwie im jest ich więcej, tym bardziej prawdopodobne, że trafimy w zapytanie Internauty, ale należy się skupić przede wszystkim na tych najczęściej wyszukiwanych. W ramach przykładu dla weterynarza byłoby trzeba dobrać frazy typu „weterynarz”, „przychodnia weterynaryjna” oraz „szpital dla zwierząt”. Sytuacja jest zupełnie inna, w przypadku gdy klient pragnie się skupić wyłącznie na jednym mieście, w którym działa. W takich okolicznościach mówimy o pozycjonowaniu lokalnym, stąd, korzystając z naszej pracy SEO jako przykładu, zamiast zwykłych fraz „pozycjonowanie” czy „agencja SEO”, działalibyśmy raczej na frazach „pozycjonowanie Wrocław”, „agencja SEO Wrocław”, czy nawet „pozycjonowanie stron Wrocław”. Jest to wysoce skuteczny sposób na zmniejszanie konkurencji (niewątpliwie na jednym rynku będzie mniej firm niż w w całym kraju) i trafienie do określonych odbiorców.

Fundamenty działań SEO

Mając wybrane frazy i gotowy audyt, agencja SEO zaczyna zlecać odpowiednie treści, które pomogą stronie wejść na wyższe pozycje, czyli „zrobić topy”. Takie artykuły muszą spełniać specjalne warunki, by dostosować się do algorytmów wyszukiwarki Google, ale też muszą być treściwe i przyciągnąć uwagę czytelnika. Nie można zapominać, że pojawią się na stronie pozycjonowanej osoby i będą stanowiły niejako jej wizytówkę. Z tego też powodu tak ważne jest znalezienie dobrych copywriterów, którzy będą w stanie zaopiekować się wszystkim naraz. Nasza firma posiada takie osoby i nie zlecamy pisania tekstów innym osobom, narażając klienta na ryzyko niedostatecznych merytorycznie treści.

Sama publikacja napisanych w ten sposób treści nie wystarczy, to tylko jeden z dwóch filarów pozycjonowania SEO. Pozostałą część stanowi tworzenie bazy linków (z angielskiego „link building”), czyli różne działania powiązane z optymalizacją poprzez linki odsyłające do strony klienta. Takie działanie to skomplikowany temat i wymaga uważnego pozyskiwania linków, gdyż te nieodpowiednie mogą niepotrzebnie zaszkodzić. Wyróżniamy linki wewnętrzne, które funkcjonują w obrębie samej strony i odsyłają na podstrony, oraz linki zewnętrzne, a więc inne domeny niż pozycjonowana strona, przykładowo blogi, artykuły sponsorowane na stronach informacyjnych, katalogi stron czy tego typu miejsca. Jeśli linkowanie wykonane jest poprawnie, strona klienta zyskuje od nich „siłę”, dzięki której zajmuje jeszcze wyższe pozycje. Trzeba jednak pamiętać o kosztach takiego przedsięwzięcia i dopiero po poznaniu budżetu klienta da się zaplanować takie środki.

Odmienne rozwiązania dla pozycjonowania SEO

Tworzenie treści i linkowanie w rękach doświadczonego pozycjonera przynosi ogromne korzyści, lecz jest to niestety wymagający czasu proces, trwający nawet do kilku miesięcy. Są też czynniki opóźniające zdobycie czołówki wyników wyszukiwania – Google może nieoczekiwanie zmienić własne algorytmy i wtedy trzeba szukać nowych metod. Nasza firma wyjątkowo sprawnie dostosowuje się do takich zmian, lecz wiele agencji ma z tym kłopot. Dlatego rozumiemy, że istnieją bardziej zniecierpliwieni klienci, którzy nie mają ochoty tyle czekać. Czy są dostępne jakieś inne rozwiązania? Oczywiście, jednak nie są tak skuteczne, jak mogłoby się z początku wydawać.

Najłatwiejszym, ale też bardzo kosztownym rozwiązaniem jest wykorzystanie kampanii Google Adwords, co obejmuje wykupienie sobie swego rodzaju powierzchni reklamowej u samego Google’a. Osoba pozycjonowana dobiera frazy, na które strona ma być promowana i tak od razu pokazuje się ona w czołówce, nad organicznymi wynikami. Chociaż brzmi to świetnie, takie wyjście ma swoje wady. Przede wszystkim strona jest oznaczona jako reklama, a tym ogrom użytkowników Internetu po prostu nie ufa, do tego odliczana jest niewielka opłata za każde kliknięcie w adres z tej reklamy. Nieprzyjemne jest również to, że po zakończeniu kampanii, strona klienta w mgnieniu oka spada z czołówki, podczas gdy zakończenie współpracy z pozycjonerem przekłada się na dość powolny spadek z najwyższych miejsc.

Odmienną metodą może być wykorzystanie potęgi docierania do targetu, jaką dają social media. Szkopuł w tym, że media społecznościowe to ogromnie niepewne miejsce do zdobywania ruchu, a najmocniejsze efekty mają viralowe posty – coś, czego nie można przewidzieć. W przypadku interesującej większość tematyki pozycjonowanej strony istnieje jednak szansa całkiem sporego sukcesu przy używaniu wewnątrzfacebookowego promowania postów. W takim wypadku sytuację najlepiej oceni specjalista i pomoże dokonać wyboru w kwestii pomocniczego pozycjonowania w tym stylu.

Wystrzegajcie się nieposiadających doświadczenia agencji SEO

Pisaliśmy wcześniej, że odpowiednio wypozycjonowana strona to podstawa sukcesu w w marketingu internetowym, ale błędem byłoby nawiązanie współpracy z pierwszą lepszą agencją SEO. W naszym kraju funkcjonuje ich mnóstwo, lecz tylko niektóre mogą pochwalić się realnymi wynikami. Należy wystrzegać się nieprofesjonalnych firm, które potraktują stronę klienta jak królika doświadczalnego, testując na niej zasłyszane z niepewnego źródła sposoby. Takie działania mogą w najgorszym wypadku zaszkodzić stronie, czyniąc ją później nie do odratowania, czego skutkiem będzie tylko zmiana domeny na inną – a tego żaden właściciel strony by nie chciał. Nasza firma korzysta z samodzielnie opracowanych metod, przy czym wszystkie eksperymenty przeprowadzamy na własnych stronach testowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować wyłącznie sprawdzone metody.

Istnieją i tacy pozycjonerzy, którzy korzystają z nieprzewidywalności procesu SEO i podpisują umowy na dwanaście lub dwadzieścia cztery miesiące. W tym czasie niechętnie dzielą się raportami, brak wzrostów najczęściej próbując wyjaśnić niezrozumiałymi algorytmami Google’a. Związany umową klient marnuje tylko czas, z kolei za minimum wysiłku taka oszukująca agencja dostaje comiesięczną sumę pieniędzy, psując ogólny wizerunek pozycjonerów w oczach klientów. Do tego, kiedy klient poszukuje później lepszej agencji, by rozpoczęła skuteczne pozycjonowanie i zniwelowała ewentualne problemy, musi liczyć się z tym, że należy uprzątnąć pozostawiony przez poprzednika bałagan, co nie zawsze jest takie łatwe.

Pozycjonowania stron WrocławZaufaj skutecznemu podejściu, zaufaj naszej firmie

Czołowe miejsce w wynikach wyszukiwania jest podstawową kwestią dla każdego klienta i lekceważąc optymalizację SEO w ogóle, niepotrzebnie limitujemy zasięgi strony. Nasza agencja dobiera stawki indywidualnie, stąd nawet nieduże firmy lokalne stawiające na Internet mogą przemyśleć SEO, gdyż wzrost dochodów może być nieporównywalnie większe niż pieniądze wydane na pozycjonera. Naszym przepisem na sukces jest indywidualne podejście i szczycimy się wieloletnim doświadczeniem. Ważnym jest też to, że staramy się mieć w miarę stały kontakt z klientem, pisząc o postępach i wspomagając pod kątem SEO planowane zmiany w serwisie. Jeśli na ten przykład klient postanowi dodać nową kategorię towarów w swoim sklepie albo umieścić nową filię w innym mieście – takimi sytuacjami zajmiemy się już na samym początku, żeby możliwie jak najlepiej zająć się tym pod względem wchodzenia na pierwsze miejsca wyników wyszukiwania.

Trudno przecenić pozytywne skutki, jakie daje optymalizacja SEO stron. Nasza firma posiada nie tylko fachowych pozycjonerów, ale także pisarzy treści z lekkością języka, którzy nie mają problemów z opanowaniu podstaw tematyki strony klienta i utworzeniem rzeczowych treści. Wiemy, że takie połączenie nie tylko pozwoli zdobyć topy, lecz także przełoży się na urozmaicenie strony ciekawymi tekstami. Dlatego też mamy pewność co do najlepszej jakości świadczonych usług, czego wyraz stanowią nasi zadowoleni klienci.

X