Pozycjonowanie Zielona Góra

Pozycjonowanie stron Zielona Góra

Posiadając stronę lub sklep w Internecie, fundamentem powodzenia jest doprowadzenie do jak największego ruchu ludzi. Przez to taka strona może się rozwijać – reklamodawcy proponują ciekawsze oferty i więcej osób ogląda produkty klienta. Rodzi się jednak pytanie, jakim sposobem zadbać o takie wyniki. Co wpływa na wysokość pozycji w wyszukiwarce Google? Pozory mogą mylić i nie jest to ani liczba wejść, ani czas obecności na rynku ani nawet zaufanie ze strony odwiedzających. O najwyższe miejsca w wynikach (tzw. topy) dba przede wszystkim pozycjoner i jego tajniki SEO. Zapraszamy do kontaktu z naszą agencją:

 

FORMULARZ KONTAKTOWY

 

Z jakiego względu wysokie miejsce w Google’u to tak ważna kwestia?

Można pomyśleć, że lepiej byłoby zainwestować w standardową promocję i przebić się do świadomości Polaków na tyle, by samodzielnie wpisywali link naszej strony. Rzeczywistość wygląda jednak w taki sposób, że jeśli czegoś potrzebujemy, zazwyczaj korzystamy z wyszukiwarki, nawet mimo pamiętania faktycznego adresu. Do tego, zwykle z wygody nie sprawdzamy dalszych wyników niż pierwsze kilka miejsc. Bez różnicy, czy strona danego sklepu wygląda lepiej, jest bardziej wygodna w użytkowaniu czy ma niższe ceny – jeśli nie ma jej w topach, wielu internautów jej po prostu nie odnajdzie.

Które czynniki wpływają na miejsce w wyszukiwarce? Do zaistnienia na czołowych miejscach wyników wyszukiwania należy dostosować portal klienta pod algorytmy Google’a, co z angielskiego nazywane jest mianem SEO (Search Engine Optimization). By się tym zająć, wymagana jest agencja pozycjonerów, która znanymi sobie działającymi technikami pozycjonującymi zadba o należyte przygotowanie strony pod zdobywanie czołówek wyników. Jest to skomplikowany i stosunkowo czasochłonny proces, niemniej w rękach doświadczonego pozycjonera przynosi największe korzyści w zakresie bycia na szczycie listy rezultatów wyszukiwania.

Pozycjonowania Zielona Góra

Dokładne przygotowanie się na pierwszym miejscu

Chcąc przygotować stronę internetową do procesu pozycjonowania, agencja SEO robi najpierw dokładny audyt serwisu, by poznać jego stan wyjściowy. Obejmuje to zbadanie takich szczegółów, jak zamieszczone treści, kategorie podstron, grafiki czy czas ładowania, ale również ewentualne błędy w kodzie strony czy poprawność opisów wyświetlanych w wynikach wyszukiwarki. Dzięki temu można zasugerować zmiany do zaimplementowania, które poprawią efekty działań pozycjonera. W niektórych przypadkach są to dość duże zmiany, jak na przykład nowy podział kategorii oferowanych towarów w sklepie internetowym, dlatego warto myśleć o pozycjonowaniu już na etapie pierwszych projektów strony, by później się takimi kwestiami nie martwić.

W następnej kolejności wybieramy najważniejsze słowa kluczowe, po wpisaniu których witryna internetowa klienta miałaby się pojawiać w Google’u. Rzecz jasna im jest ich więcej, tym bardziej prawdopodobne, że znajdziemy się w wynikach na zapytanie Internauty, ale należy się skupić przede wszystkim na tych najczęściej wyszukiwanych. Przykładowo dla klienta będącego weterynarzem byłoby trzeba dobrać frazy w stylu „weterynarz”, „przychodnia weterynaryjna” oraz „szpital dla zwierząt”. Sytuacja ulega zmianie, kiedy osoba pozycjonowana pragnie się skupić wyłącznie na jednym mieście, w którym działa. Wtedy mówimy o pozycjonowaniu lokalnym, stąd, korzystając z naszej pracy SEO jako przykładu, zamiast zwykłych fraz „pozycjonowanie” czy „agencja SEO”, działalibyśmy raczej na frazach „pozycjonowanie Zielona Góra”, „agencja SEO Zielona Góra”, a nawet „pozycjonowanie stron Zielona Góra”. Jest to znakomity sposób na ograniczanie konkurencji (bo przecież na rynku stanowiącym jedno miasto będzie mniej firm niż w w całym kraju) i trafienie do konkretnych odbiorców.

Filary działań SEO

Mając wybrane frazy i gotowy audyt, pozycjoner zaczyna tworzyć odpowiednio skrojone treści, które pomogą stronie osiągnąć wyższe pozycje, czyli „zrobić topy”. Takie artykuły muszą spełniać specjalne wymagania, by dostosować się do algorytmów wyszukiwarki Google, ale też powinny być treściwe i przyciągnąć uwagę czytelnika. W końcu pojawią się na stronie pozycjonowanej osoby i będą stanowiły niejako jej wizytówkę. Z racji tego tak ważne jest wyszukanie dobrych copywriterów, którzy będą w stanie zaopiekować się wszystkim naraz. Nasza firma posiada takie osoby i nie zlecamy pisania tekstów innym osobom, narażając klienta na ryzyko niedostatecznych merytorycznie artykułów.

Zamieszczenie na stronie napisanych w ten sposób treści nie wystarczy, to tylko część fundamentalnych działań pozycjonowania SEO. Pozostałą część stanowi tworzenie bazy linków (ang. „link building”), czyli rozmaite działania związane z optymalizowaniem poprzez linki odsyłające do strony klienta. Takie linkowanie to złożona kwestia i wymaga uważnego pozyskiwania adresów, gdyż te niewłaściwe mogą poważnie utrudnić pozycjonowanie. Rozróżniamy linki wewnętrzne, które są aktywne w obrębie samej strony i odsyłają na inne strony w domenie, a także linki zewnętrzne, czyli inne źródła niż pozycjonowana strona, takie jak blogi, treści sponsorowane na stronach informacyjnych, katalogi stron czy podobne miejsca. Jeśli linkowanie załatwione jest poprawnie, strona klienta otrzymuje od nich „moc”, dzięki której wchodzi na jeszcze wyższe miejsca. Jest to jednak dość kosztowne i dopiero po określeniu budżetu klienta da się zaplanować takie środki.

Alternatywne metody dla pozycjonowania SEO

Pisanie treści i linkowanie w rękach znającego się na rzeczy pozycjonera przynosi wielkie korzyści, ale jest to niestety wymagający czasu proces, trwający nawet do paru miesięcy. Są też przypadki opóźniające zdobycie czołówki wyników wyszukiwania – Google może nieoczekiwanie zmienić własne algorytmy i wtedy trzeba szukać nowych metod. Nasza agencja wyjątkowo sprawnie dostosowuje się do takich zmian, lecz wiele agencji ma z tym problem. Nie dziwi więc, że istnieją bardziej zniecierpliwieni klienci, którzy nie chcą tyle czekać. Czy można znaleźć jakiekolwiek alternatywy? Oczywiście, jednak nie są tak interesujące, jak mogłoby się początkowo wydawać.

Najoczywistszym, ale też bardzo drogim wyjściem jest zrobienie użytku z kampanii Google Adwords, co obejmuje wykupienie sobie miejsca reklamowego w samej wyszukiwarce Google. Osoba pozycjonowana przedstawia frazy, na które strona ma być widoczna i tak od razu pokazuje się ona na samym początku, nad standardowymi wynikami. Chociaż brzmi to rewelacyjnie, takie wyjście ma swoje problemy. W pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na to, że strona jest oznaczona jako reklama, a tym większość internautów zwyczajnie nie ufa, do tego naliczana jest nieduża opłata za każde kliknięcie w link z tej reklamy. Najgorsze jest również to, że po zrezygnowaniu z kampanii, strona klienta w chwilę spada z topów, podczas gdy zaprzestanie współpracy z agencją pozycjonującą przekłada się na w miarę powolny spadek z najwyższych miejsc.

Mniej oczywistą metodą jest skorzystanie z potęgi docierania do targetu, jaką dają media społecznościowe. Szkopuł w tym, że media społecznościowe to ogromnie niedające pewności miejsce do zwiększania ruchu, a najlepsze efekty mają viralowe posty – coś, czego nie można ustawić. W przypadku popularnej tematyki naszej strony jest jednak szansa wymiernego sukcesu przy korzystaniu z opcji na Facebooku promowania wpisów. W takim wypadku sytuację najlepiej oceni specjalista i pomoże dokonać wyboru w kwestii pomocniczego pozycjonowania w tej formie.

Uważajcie niedoświadczonych pozycjonerów

Pisaliśmy już, że poprawnie wypozycjonowana strona to podstawa sukcesu w Internecie, ale błędem byłoby rozpoczęcie współpracy z pierwszą z brzegu firmą pozycjonującą. Na rynku jest ich wiele, lecz nieliczne mają porządne wyniki. Należy wystrzegać się nieprofesjonalnych firm, które mogą potraktować stronę klienta jak królika doświadczalnego, testując na niej zasłyszane z niepewnego źródła sposoby. Takie metody mogą w najgorszym wypadku wpłynąć negatywnie na stronę, czyniąc ją później nie do uratowania, czego rozwiązaniem będzie tylko zmiana domeny na inną – a tego żaden właściciel strony by nie chciał. Nasza firma korzysta z samodzielnie przetestowanych metod, przy czym wszystkie eksperymenty wykonujemy na własnych serwisach testowych. Z tego powodu możemy zaoferować wyłącznie sprawdzone rozwiązania.

Istnieją i tacy pozycjonerzy, którzy wykorzystują fakt nieprzewidywalności procesu pozycjonowania i podpisują umowy na 12 albo 24 miesiące. W tym okresie niezbyt chętnie dzielą się informacjami o postępach, brak wzrostów najczęściej tłumacząc niezrozumiałymi algorytmami Google’a. Związany umową klient marnuje tylko czas, z kolei za minimum wysiłku taka nieuczciwa agencja dostaje każdego miesiąca określoną sumę pieniędzy, ośmieszając powszechny wizerunek firm pozycjonujacych w oczach klientów. Gdyby tego było mało, kiedy klient szuka później lepszej agencji, by rozpoczęła skuteczne pozycjonowanie i naprawiła ewentualne problemy, musi wziąć pod uwagę to, że będzie trzeba uprzątnąć pozostawiony przez poprzednią firmę bałagan, co nie zawsze jest takie łatwe.

Pozycjonowania stron Zielona Góra

Zaufaj skutecznemu podejściu, zaufaj naszej agencji

Wysokie miejsce w rezultatach wyszukiwania jest fundamentalną kwestią dla każdego klienta i lekceważąc pozycjonowanie w ogóle, bez potrzeby limitujemy zasięgi strony. Nasza firma dostosowuje stawki indywidualnie, więc nawet nieduże przedsiębiorstwa lokalne stawiające na Internet powinny rozważyć SEO, bo wzrost dochodów może być w porównaniu znacznie większe niż pieniądze wydane na pozycjonera. Naszym przepisem na sukces jest indywidualne podejście i szczycimy się wieloletnim doświadczeniem. Ważnym jest też to, że staramy się utrzymywać w miarę stały kontakt z klientem, informując o skokach w wynikach wyszukiwania i będąc otwartym na planowane zmiany w serwisie. Jeśli np. klient zdecyduje się dołożyć nową kategorię towarów w swoim sklepie albo stworzyć nową filię w innym mieście – takimi pomysłami zajmiemy się już na samym początku, żeby możliwie jak najdokładniej zająć się tym pod względem optymalizacji SEO.

Trudno przecenić efekty, jakie daje pozycjonowanie stron. Nasza firma ma nie tylko profesjonalnych pozycjonerów, ale także copywriterów charakteryzujących się lekkością języka, którzy nie mają problemów z opanowaniu podstaw tematyki strony klienta i stworzeniem rzeczowych treści. Wiemy, że taka synergia nie tylko jest przepisem na to, by zdobyć topy, lecz także przełoży się na wzbogacenie strony ciekawymi treściami. Dlatego też mamy pewność co do najwyższej jakości przeprowadzanych działań, czego dowodem są nasi zadowoleni klienci.

X